Plzeň má připravený plán prevence kriminality na dva roky

22.02.2012 14:08 | Zprávy
autor: plzen.eu

Na podporu aktivit souvisejících se sociální integrací dětí a mládeže, na zvyšování bezpečí ohrožených skupin lidí nebo na snižování drogové závislosti se chce zaměřit plzeňská radnice při naplňování plánu prevence kriminality v letošním a příštím roce.

Plzeň má připravený plán prevence kriminality na dva roky
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Na sestavování dvouletého programu se podílela odborná pracovní skupina, která vycházela nejen z policejních statistik, ale také z hodnocení koncepce prevence kriminality v letech 2008 až 2011 a z identifikace silných a slabých stránek v této oblasti.

Největšími hrozbami v Plzni je podle koordinační skupiny prevence kriminality například trestná činnost související s pracovní migrací, selhávání základní role rodiny včetně snižující se ekonomické soběstačnosti a také nesystematické financování preventivních programů a služeb. „Nejen tyto skutečnosti hrály roli při sestavování priorit programu prevence kriminality. Mezi slabé stránky patří také nedostatek resocializačních programů pro lidi vracející se z výkonu trestu, nedostatečný počet zařízení, které pracují s dětmi ohroženými sociálně patologickými jevy, nízká finanční a právní gramotnost obyvatel nebo chybějící dostupné bydlení pro lidi s nízkými příjmy,“ pokračuje ve výčtu faktorů Robert Houdek, radní pro bezpečnost.

Plán tvoří šest priorit. Swot analýza ukázala, že se v Plzni zvyšuje počet sociálně rizikových rodin, ve kterých žije dítě s rozvíjející se anebo diagnostikovanou poruchou chování. „V této souvislosti chceme posilovat žádoucí aktivity, jako jsou vzdělávací, zážitkové programy pro děti a mládež, poradenství a terapeutická podpora a preventivní programy na školách,“ uvádí Andrea Gregorová, manažerka prevence kriminality.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov získá 15 nových městských bytů

13:44 Pelhřimov získá 15 nových městských bytů

Město Pelhřimov učinilo další významný krok v oblasti rozvoje dostupného bydlení. Na radnici byla sl…