Město vybíralo z cca 60 žádostí, přičemž muselo vycházet z přísných podmínek přidělené dotace. Všichni nájemníci zájemci musí spadat do cílové skupiny dotačního titulu a zároveň musí splňovat další specifické podmínky (např. bytová nouze, nemajetnost, příjem do určité výšky, sociální nouze…). Smlouvy s nájemníky jsou uzavírány na jeden rok, poté se bude posuzovat, zda může být smlouva obnovena. Ti první se do nového domu nastěhují začátkem měsíce března, v průběhu března budou všechny byty obsazené. „Cílem projektu je nastavit fungování sociálních bytů tak, aby se rodinky staly součástí běžné komunity a měly možnost důstojného bydlení,“ komentuje vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Bc. Martina Černíková. „Všem rodinám je zároveň dostupná sociální práce a pomoc, kterou bude vykonávat sociální pracovník města a také pracovníci Oblastní charity Polička,“ doplňuje.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


