Prachatice: Taxík Maxík jede naplno. Příkladem pro ostatní města

05.08.2016 18:50

Kolegyně z Českého Krumlova (vedoucí odboru sociálních věcí a ředitelka Domů s pečovatelskou službou) navštívily naše město s cílem informovat se o dopravě seniorů, provozu Senior Taxíku Maxíku a návštěvy sociálních služeb dostupných pro seniory.

Prachatice: Taxík Maxík jede naplno. Příkladem pro ostatní města
Foto: cs.wikipedia.org
Popisek: Prachatice, ilustrační foto

Veškeré informace o senior taxíku a dopravě pečovatelské služby poskytla vedoucí PS Prachatice Dana Vidlášová. Senior Taxík Maxík v Prachaticích je provozován od ledna letošního roku za 7,- Kč na kilometr s tím, že si jej na telefonním čísle 736647337 můžete den dopředu objednat (upřednostněny jsou zakázky k lékaři, vyřizování věcí na úřadech, ale využít jej můžete i na nákupy, společenské akce a podobně). Platí pro seniory nad 65 let věku, držitele průkazu ZTP a ZTP /P.

Kolegyně navštívily Domov Matky Vojtěchy, kde je provedla Markéta Nováková, sociální pracovnice, Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory, o. p. s. pracoviště Prachatice a komunitní místnost, Klub SenSen Na Sadech, kde je přijala Hanka Vlasáková, ředitelka. Dále s Ditou Orálkovou pokračovala návštěva v prohlédnutí prostor půjčovny pomůcek a Prachatického dobročinného obchůdku. Závěr patřil informacím ředitele KreBul, o. p. s. z Občanské poradny a s Jiřím Gabrielem Kučerou, pak povídání a prohlídka v Senior Pointu a předání informací k senior pasům.

Návštěva splnila očekávání. Některé ze služeb, aktivit budou přeneseny do Českého Krumlova, stejně tak jako prachatičtí mají možnost využívat krizovou telefonní linku z Českého Krumlova (kde je dispečink). Blíže na pomoclidem@prachatice.cz

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Přijďte tvořit vizi dopravy do roku 2050

21:17 Litoměřice: Přijďte tvořit vizi dopravy do roku 2050

Přijďte s námi tvořit vize dopravy do roku 2050. V úterý 27. listopadu se v Hradu Litoměřice uskuteč…