Seznam chodníků, které si ve Vyškově zaslouží obnovu, se každoročně rychle zaplní. V případě tří úseků Tyršovy ulice už radní schválili i zhotovitele. O opravu se postará společnost Euro edifice, město za ni zaplatí 1,4 milionu korun. „Jedná se o jednu lokalitu, každý z chodníků je v délce několika desítek metrů. Práce probíhají postupně, po dokončení jedné etapy zahájí stavební firma další. Vždy se jedná o úseky s původním litým asfaltem, zatímco okolní plochy už tvoří zámková dlažba. Opravou tak dojde ke sjednocení povrchu i celkového vzhledu dané lokality. Hotovo má být do konce července,“ okomentoval první tři úseky místostarosta Vyškova Roman Celý.
Chodníky dostávají nový kabát. První na řadě je TyršovaVe všech případech dojde k odstranění původního asfaltového povrchu a starých obrub, které nahradí nová konstrukce chodníku se zámkovou dlažbou. Součástí prací je také sjednocení napojení na okolní plochy a úprava přilehlých částí u parkovacích stání. „Nové chodníky budou mít jednotnou šířku přibližně 2,2 metru. Nejkratší úsek je 39 metrů dlouhý, nejdelší pak dosahuje 75 metrů,“ přiblížil místostarosta Celý.
Postupně se chystají také opravy dvou úseků ulic Jabloňová a Hanácká. „V jejich případě jsme termín dokončení naplánovali na konec srpna. Jde o pěší spojnici v zástavbě mezi oběma ulicemi. Postup je velmi podobný s cílem obnovy chodníků a navazujících ploch. V jednom z úseků se oprava rozšíří i na malé přilehlé parkoviště. Výsledkem bude sjednocený povrch a přehlednější uspořádání místa,“ řekl vyškovský místostarosta. Známá už je současně firma, která se o práce postará: RM-CZ s. r. o., cena překročí 870 tisíc korun.
V přípravné fázi je rovněž oprava chodníku přímo před Základní školou Morávkova. Asfalt znovu nahradí zámková dlažba. Samotné práce proběhnou během letních prázdnin, kdy je pohyb v okolí školy přirozeně minimální.
Ve Vyškově dlouhodobě platí, že účet „jarního“ plánu oprav chodníků dosahuje výše tří milionů korun, radní pak v druhé polovině roku na vytipované komunikace uvolňují další peníze.
S cílem zlepšit bezpečnost a pohodlí zejména školáků se tak mají dělníci v druhé polovině roku zaměřit také na opravu chodníku znovu v Tyršově ulici, tentokrát podél zídky základní školy. „Hovoříme o 80 metrech nového povrchu, práce by případně proběhly v podzimních měsících,“ sdělil místostarosta Celý.
Stavební ruch už naopak skončil v případě obou stran ulice Marie Majerové. Investici z loňského podzimu odsunulo prodloužení realizace opravy vodovodního řadu společnosti Vodovody a kanalizace Vyškov. „Nemělo už smysl s ohledem na pokles teplot začínat. Jakmile to počasí na jaře dovolilo, ulice prošla za téměř 2 miliony korun obnovou. V jejím případě se bavíme o délce 370 metrů. Hotovo bylo na konci dubna,“ doplnil místostarosta města.
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku





