Sehnal (APB): Ve vyjádření k terorismu byl prezident Zeman nejrychlejší na světě

18.04.2021 14:10

Do výbuchu muničního areálu ve Vrběticích byli podle zjištění českých bezpečnostních složek zapojeni příslušníci ruské tajné služby, oznámil v sobotu večer premiér Andrej Babiš. Toto bezprecedentní vyjádření v přímém přenosu musíme brát tak, že premiér si je na základě informací, které z titulu své funkce má, uvedeným faktem naprosto jistý.

 Sehnal (APB): Ve vyjádření k terorismu byl prezident Zeman nejrychlejší na světě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB
reklama

To podporuje i vyjádření americké ambasády v ČR. „USA stojí při svém stálém spojenci, Českou republikou. Oceňujeme její významné rozhodnutí přivést Rusko k odpovědnosti za jeho nebezpečné jednání na českém území,” uvedla na Twitteru zástupkyně velvyslance Jennifer Bachusová.


Na základě toho vyzýváme vrcholné představitele ČR, aby vyvinuli maximální aktivitu k ochraně suverenity naší země.

Když padly 11. září 2001 obě věže Světového obchodního centra v New Yorku po útoku teroristů, reagoval okamžitě tehdejší premiér ČR Miloš Zeman projevem, který obsahoval památnou větu: „S teroristy se nevyjednává, ale bojuje“. A, pokud se nemýlíme, americká televizní stanice CNN to odvysílala jako první vyjádření zahraničního státníka.

Pane prezidente, žádáme Vás, abyste byl i v kauze „Vrbětice“ rychlý a razantní.

Velká Británie v roce 2018 kvůli otravě ruského občana Sergeje Skripala na svém území požádala o svolání mimořádné schůzky Evropské rady. Státy EU na ní koordinovaně vyhostily ruské diplomaty. A v celé záležitosti se jednoznačně postavily za Brity.

Pane premiére, žádáme Vás, abyste požádal o svolání mimořádné schůzky Evropské rady a dosáhl na ní jednoznačné podpory ČR v reakci na „kauzu Vrbětice“.

Pane vicepremiére Hamáčku, ujistěte jednoznačně českou veřejnost, že jste o „kauze Vrbětice“ nevěděl v době plánování cesty do Ruska, v opačném případě Vás žádáme, abyste opustil vládu ČR.

Pane ministře zahraničí Hamáčku, předneste a prosaďte na zítřejší schůzce ministrů zahraničí členských států EU návrh na svolání mimořádné schůzky Evropské rady ke “kauze Vrbětice“.

Aliance pro budoucnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Baránek (Soukromníci): Političtí potomci vrahů a likvidátorů demokracie oslavují 100 let od založení KSČ

19:09 Baránek (Soukromníci): Političtí potomci vrahů a likvidátorů demokracie oslavují 100 let od založení KSČ

V pátek 14. května 2021 jsem si poprvé v životě koupil za 20 Kč deník KSČM, který se jmenuje Haló no…