ANO: Hlavním důvodem proč zastupitelé ukončili členství je, že nejsou na kandidátní listině

19.03.2016 22:32 | Zprávy
autor: PV

Reakce Oblastního Předsednictva na odchod některých svých členů

ANO: Hlavním důvodem proč zastupitelé ukončili členství je, že nejsou na kandidátní listině
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Oblastní organizace Karlovy Vary nesouhlasí s vyjádřením zastupitelů, kteří ukončili členství v hnutí ANO, považuje jej za účelový a nátlakový krok, který odhaluje skutečné motivace bývalých členů našeho hnutí.

Krajská organizace Karlovy Vary má v současné době 123 členů. Zastupitelé Čestmir Bruštík, Pavel Andrejkiv, Renata Rojková, Jan Bárta a Vladimír Kvasnička (nebyl nikdy členem Hnutí ) kandidovali za Hnutí v říjnu 2014 a již v prosinci 2014 Rozhodčí a smírčí komise v Praze požadovala jejich okamžité vyloučení pro neshody v místní organizaci. Nakonec byla rozhodnutím této komise v prosinci 2014 zrušena celá místní a oblastní organizace Karlovy Vary. Předsedou oblastní organizace v tuto dobu byl Čestmír Bruštík. Organizace byla znovu založena v září 2015 ustavujícím sněmem, který si zvolil nové vedení oblastní organizace a situace se alespoň částečně stabilizovala.

Nicméně, je potřeba si uvědomit, že oblastní hnutí ANO v Karlových Varech byla až do svého znovuzaložení v září 2015 zakonzervovanou organizací, která nepřijímala nové členy a odmítala se jakkoliv rozšiřovat a porušovala tak účel a poslání každé oblastní organizace našeho hnutí. Hnutí má být otevřenou a svobodnou organizací, která přijímá nové členy. Předcházející vedení v čele s panem Bruštíkem v čele si ovšem chtěl s velkou pravděpodobností hnutí v Karlových Varech zprivatizovat, omezit možnou politickou soutěž a udělat si z hnutí klub pro pár vyvolených, kteří obsazují veškeré kandidátní listiny a funkce. Což odporuje přesvědčení a názorům jak ostatním členům krajské organizace hnutí ANO tak i celostátnímu vedení našeho hnutí. Není rovněž pravdou to, že by bylo uvaleno jakékoliv informační embargo – všichni členové měli a mají možnost kdykoliv získat informace o velikosti členské základny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.