Adam (Úsvit): Má tato vláda vůbec nějakou energetickou koncepci?

14.04.2014 21:11

Postoj kabinetu Bohuslava Sobotky je mi zcela nejasný. Nerozumím motivaci, která k tomu mohla vézt. Nejsem si jistý, zda má tato vláda vůbec nějakou energetickou koncepci.

Adam (Úsvit): Má tato vláda vůbec nějakou energetickou koncepci?
Foto: Úsvit
Popisek: Petr Adam

V nejbližší době je třeba přijmout zásadní politická rozhodnutí, aby na energetickém trhu vůbec byla stabilní situace. Na místě je otázka, co bude s Jadernou elektrárnou Dukovany po roce 2025 a co bude současně i dostavbou Temelína?

Potřeba elektrické energie stále roste, to je prostě fakt a žádná kampaň ekologických aktivistů s tím bohužel nic neudělá. A je naší povinností udělat všechny potřebné kroky k tomu, aby byla zachována energetická soběstačnost České republiky.

Jsme země v mírném podnebném pásu, což není nejvhodnější klima pro solární elektrárny jako jeden z hlavních zdrojů. Nemáme alpské toky, nemáme příboj a ani ideální podmínky pro levnou větrnou energetiku. V tuto chvíli je jediná naše možnost energetika jaderná, a proto nechápu, čím jsou motivovány takové kroky.

Jsme skutečně zemí, kde není možné vypsat transparentní tendr na cokoliv? Nejsme schopni vybrat technicky a ekonomicky nejvýhodnější nabídku? To opravdu úřednictvo a politici musí ze všeho udělat problém táhnoucí se dlouhé roky?

Rok 2025 se blíží. Sice to vypadá, že je daleko, ale prostor pro kvalitní, fundované a logické politické rozhodnutí se nám bude už jen zmenšovat. Proto nám hrozí, že pod tlakem nakonec budeme nuceni přijmout špatné nebo hloupé rozhodnutí. Pojďme všichni společně najít takové řešení, na němž se všichni shodneme a případná příští vláda jej nebude mít tendence opět měnit. Hraje se o budoucnost nás všech.

Mgr. Petr Adam – poslanec hnutí Úsvit za Jihomoravský kraj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Úsvit přímé demokracie

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

0:16 Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

Projev na 16. schůzi Senátu 18. července 2018, Balíček ke zdanění digitálních služeb