Adamec (ODS): V lesoparku Šestidomí nechybí ani broukoviště

29.08.2021 17:33

Městští strážníci chystají bezpečnostně preventivní akci v nově revitalizovaném parku Šestidomí.

Adamec (ODS): V lesoparku Šestidomí nechybí ani broukoviště
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec

Nevzhlednému a tmavému parku odzvonilo. Obyvatelé Šestidomí mohou sportovat a relaxovat v moderním, upraveném a bezpečnějším lesoparku. Jeho slavnostní otevření ve čtvrtek 16. září bude doprovázet akce MP Trutnov.

Anketa

Doposud nejlepší nápad předvolební kampaně?

hlasovalo: 9713 lidí

Revitalizace lesoparku v Šestidomí skončila. Vyšlapané, bahnité a kluzké cesty byly nahrazeny upravenými štěrkovými pěšinami. Stávající vzrostlá zeleň byla ošetřena, staré, suché a poškozené stromy vykáceny a nahrazeny novou výsadbou. Cílem radnice bylo vybudovat příjemné místo k relaxaci a aktivnímu odpočinku. „Snažíme se dlouhodobě investovat do kvality života našich občanů. Toto místo je zároveň důležitou spojnicí mezi sídlištěm na Šestidomí, Základní školou V Domcích a nákupním centrem. Kromě úpravy zeleně a povrchu jsme sem také nově přidali cvičební prvky pro seniory a herní prvky pro děti. Nechybí ani z hlediska environmentální výchovy oblíbené broukoviště,“ popisuje novou podobu parku Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Trutnovská radnice na revitalizaci lesoparku získala 85% dotaci z Národního programu Životní prostředí. Z celkových nákladů 2,8 milionu korun tak město zaplatilo pouze půl milionu.

Slavnostní otevření lesoparku se uskuteční ve čtvrtek 16. září. Jeho součástí bude bezpečnostně preventivní akce Městské policie Trutnov. „Rád bych všechny občany pozval na náš celodenní program. Připravili jsme si pro ně několik stanovišť, například s ukázkou sebeobrany, odchytem psů, ukážeme jim také náš vozový park a výstroj. Zájemci se také dozví řadu užitečných informací, například co dělat, když v parku naleznete injekční stříkačku,“ prozrazuje část programu Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov. Akce městských strážníků bude v parku probíhat od 9:00 do 16:00.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Už teď pomáháme firmám při zřizování zkrácených úvazků

10:01 Ministr Bartoš: Už teď pomáháme firmám při zřizování zkrácených úvazků

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rodičovskému příspěvku.