Bábek (Trikolóra/Svobodní/Soukromníci): Chci nechat vyšetřit všechny covidové kšefty, chci postavit podvodníky před soud

22.6.2021 7:48 odp. | Komentář

Tiskové prohlášení Radomila Bábka – volebního lídra spojené pravice Trikolora Svobodní Soukromníci v Praze

Bábek (Trikolóra/Svobodní/Soukromníci): Chci nechat vyšetřit všechny covidové kšefty, chci postavit podvodníky před soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radomil Bábek

Až příliš snadno jsme si zvykli na to, že politici překrucují historii, aby se zbavili odpovědnosti za devastaci ekonomiky, životního prostředí i morálky. Až příliš snadno jsme si zvykli na to, že máme politiky, kteří si z politiky udělali byznys. Až příliš snadno jsme si zvykli na to, že politici nabízejí jen jednoduchá řešení. Nechci si už dál zvykat a nechci tomu jen nečinně přihlížet, chci to změnit.

Politici, kteří nám nyní vládnou, postavili svou moc na lžích, podvodech a manipulacích. Vysávají rozpočet a na dlouhá léta nás zadlužují. Proto jsem se rozhodl jít do voleb. Proto jsem přijal nabídku Soukromníků a jako nezávislý proto povedu pražskou kandidátku strany Trikolora Svobodní Soukromníci.

Roste počet úředníků a zaměstnanců státu, kteří nenesou prakticky žádnou odpovědnost. Spolu s tím narůstá počet vyhlášek, nařízení, zákazů a razítek, které bezprostředně ovlivňují život a práci milionů lidí. Neúměrně roste moc byrokracie a nejvyšší úředníci jsou prakticky neodvolatelní. Jejich činnost přitom provází série vyhlášek a nařízení, které soudy opakovaně označují za protiprávní. Pravomocné rozsudky, které nejvyšší státní úředníci ignorují, potvrzují, že nelegálnost se pro ně stala normou.

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23903 lidí

Současná reprezentace země poskytuje byrokratickému aparátu politické krytí. Společně pak protiprávní vyhlášky a nařízení využívají ve svůj vlastní prospěch. Obecnou správu státu charakterizuje neúcta k zákonům, nedodržování pravidel a daného slova. Spravedlnost, právo, spolehlivost, ohleduplnost a odpovědnost jsou pro politiky a nejvyšší státní úředníky pouhými slovy, která ztratila svůj původní obsah a význam. Staly se jen jakousi prázdnou slupkou.

Chci, aby orgány činné v trestním řízení zahájily vyšetřování všech covidových zakázek a kšeftů a chci, aby všichni usvědčení podvodníci stanuli před soudem. Zasadím se o to, aby úředníci a politici nesli osobní odpovědnost za svá rozhodnutí a činy.

V Parlamentu budu hájit práva a zájmy podnikatelů a živnostníků. Mým cílem je omezit moc státu nad podnikáním, odstranit zbytečnou byrokracii a šikanující kontroly. Zajistím, aby platily stejné lhůty a povinnosti pro podnikatele i pro úředníky. Za svůj hlavní úkol považuji potřebu vrátit podnikatelům a živnostníkům takovou pozici ve společnosti, která jim náleží. Podnikatelé a živnostníci jsou spolu s jejich zaměstnanci jediní, kdo živí tento stát.

Moje témata a okruhy profesních zájmů v politice:

  • Podmínky podnikání a podnikatelské prostředí; byrokratická zátěž podnikatelů a živnostníků; nadměrné množství podmínek a předpisů pro podnikatele a živnostníky; šikanující kontroly a neúměrné sankce; ochrana osobních údajů podnikatelů a živnostníků
  • Vztah státu a podnikání; práce podnikatelů a živnostníků pro stát; výběr daní a poplatků prostřednictvím podnikatelů a živnostníků; personální agenda a její zátěž.
  • Dotace; investiční pobídky; ceny a příjemci státních zakázek; vyvádění peněz zahraničními firmami.
  • Omezení státní moci nad podnikáním; zmenšení státního aparátu; srovnání platů a benefitů státních zaměstnanců se zaměstnanci v privátní sféře; zrušení zbytečných zákonů i úřadů.

Radomil Bábek
kandidát č. 1 pro Prahu na kandidátce spojené pravice Trikolora Svobodní Soukromníci

Radomil Bábek je předseda Podnikatelských odborů – Unie podnikatelských a živnostenských spolků z.s. Od počátku devadesátých let podniká, vybudoval několik úspěšných společností, jejichž řízení předal svým partnerům. V červnu letošního roku přijal nabídku Strany soukromníků a jako nezávislý se stal pražským volebním lídrem do Poslanecké sněmovny na kandidátce Trikolora-Svobodní-Soukromníci v Praze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Neočekávám, že budeme se STAN a Piráty táhnout za jeden provaz

22:02 Zdechovský (KDU-ČSL): Neočekávám, že budeme se STAN a Piráty táhnout za jeden provaz

Komentář na facebookovém profilu k blížícím se prezidentským volbám.