Babiš (ANO): Informace o vývoji v prodejním procesu OKD

21.03.2017 17:15 | Zprávy

Ministerstvo financí bylo svou dceřinou společností PRISKO informováno o tom, že byla ze strany OKD oslovena, aby zvážila možnost podání nabídky na koupi OKD.

Babiš (ANO): Informace o vývoji v prodejním procesu OKD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

PRISKO obdrželo v průběhu minulého týdne od OKD dopis, z něhož vyplývá, že v rámci prodejního procesu nebyla soukromými investory předložena taková nabídka, která by umožňovala reálně předpokládat schválení reorganizačního plánu a úspěšné provedení reorganizace. OKD připustilo, že jednou z variant by mohl být i konkurz.

OKD se proto při hledání dalších možných řešení obrátilo na PRISKO, které je v pozici úvěrového věřitele a je tedy v jeho přirozeném zájmu pokračování provozu OKD. Připomeňme, že PRISKO poskytlo v srpnu 2016 úvěrový rámec ve výši až 700 mil. Kč, přičemž skutečná angažovanost po celou dobu vztahu nepřekročila částku 150 mil. Kč. PRISKO rovněž nominovalo dvě osoby do managementu OKD. S navrácením vložených prostředků i nadále počítá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nováková (TOP 09): Děti a školy nemohou dál čekat

4:31 Nováková (TOP 09): Děti a školy nemohou dál čekat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství