Babiš: Není novinkou, že s paní kancléřkou máme v migračních otázkách různé názory

06.09.2018 21:40 | Zprávy
autor: PV

Premiér Babiš jednal s kancléřkou Merkelovou o česko-německé spolupráci, budoucnosti Evropské unie i migraci.

Babiš: Není novinkou, že s paní kancléřkou máme v migračních otázkách různé názory
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil ve středu 5. září 2018 Spolkovou republiku Německo. S kancléřkou Angelou Merkelovou jednal o aktuálních evropských tématech i česko-německé spolupráci. Setkal se také s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem, zástupci německých think-tanků a položil věnec u památníku Berlínské zdi.

Německo premiér navštívil na pozvání kancléřky Merkelové a pokračuje tak v tradici úvodních návštěv v sousedních zemích. Tématy setkání obou státníků byly jak česko-německé vztahy, tak aktuální evropské otázky.

Premiér Babiš vyzdvihl vysokou úroveň komunikace s německými partnery, která významně posílila se zahájením strategického dialogu. Rád by ho nadále využíval pro diskuzi o prioritních oblastech česko-německé spolupráce, jako jsou například věda a výzkum či spolupráce záchranných a policejních složek, i pro přípravu nových společných projektů. V letošním roce uplynulo také 20 let od založení Česko-německého fondu budoucnosti, který je důležitou součástí česko-německých vztahů.

Významným tématem byla dopravní infrastruktura, především pak železniční spojení mezi Prahou a Mnichovem, které je třeba modernizovat, a Prahou a Drážďany, kde je plánována výstavba vysokorychlostní trati. Ta by vedle zkrácení jízdní doby mezi těmito městy zároveň zvýšila kapacitu trati pro nákladní dopravu. Z hlediska hospodářské využitelnosti je pak pro ČR klíčová splavnost Labe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

4:32 Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci ministra Petra Macinky na předběžné opatření…