Baloun (ODS): Bezmála osm tisíc respirátorů rozvezl obvod mateřským a základním školám

10.10.2020 10:23

Ze státních hmotných rezerv uvolnila vláda 2, 9 milionu respirátorů FFP2, které byly přes kraje rozeslány do škol a školských zařízení. Zaměstnanci z řad pedagogů i nepedagogů dostanou po desíti kusech, aby se mohli chránit před rizikem nákazy nemoci Covid – 19.

Baloun (ODS): Bezmála osm tisíc respirátorů rozvezl obvod mateřským a základním školám
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Školy a školská zařízení jsou pokládána za jedny z nejrizikovějších míst, kde se toto onemocnění může šířit, a proto je třeba předejít možné nákaze pracovníků ve školství.

„Nechtěli jsme zbytečně čekat a urychleně jsem si tedy vyzvedl bezmála osm tisíc těchto respirátorů,“ informuje Petr Baloun, I. místostarosta plzeňského centrálního obvodu, který je osobně autem distribuoval do všech jedenácti mateřských a desíti základních škol v obvodu. „Byť do naší gesce patří jen mateřské školy, nabídl jsem pomoc i při distribuci respirátorů do základních škol. Je to při jedné cestě a jde o zdraví nás všech.“ dodává Petr Baloun.

Respirátory byly ve středu 7 října rozvezeny příslušníky Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje na určená distribuční místa jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Odtud jsou pak rozváženy do jednotlivých školských zařízení.

„Jsem rád, že jsme mohli urychlit distribuci roušek do škol a doufám, že dodané respirátory splní svůj účel a pomohou v této těžké situaci,“ doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Proč se zálohy platí do zahraničí, ale českým firmám ne?

14:32 Filip (KSČM): Proč se zálohy platí do zahraničí, ale českým firmám ne?

Interpelace na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 4. března 2021 na ministra Metnara ve věci podpory če…