Baxa (ODS): O maturitách musí rozhodnout odborníci, žákům radím, aby se nepřestali učit

6. 3. 2021 8:38

Školský expert ODS Martin Baxa, který je nejen plzeňským primátorem, ale také dlouholetým učitelem na gymnáziu, jednoznačně odmítl návrh premiéra Babiše na zrušení letošních povinných maturitních zkoušek.

Baxa (ODS): O maturitách musí rozhodnout odborníci, žákům radím, aby se nepřestali učit
Foto: Redakce
Popisek: Martin Baxa (ODS)
reklama

„Jednoznačně odmítám formu i obsah premiérova nápadu zrušit letošní maturity. Jako dlouholetý učitel na gymnáziu dobře chápu složitou situaci letošních maturantů, ale poslední Babišův nápad jde přímo proti nim. Maturantům ministerstvo školství teprve nedávno sdělilo podobu letošních maturit, a teď je premiérův nápad opět znejistil. Žáci potřebují jistotu, a nikoli Babišovy populistické předvolební ‚trháky‘. Odpuštění celých maturit a závěrečných zkoušek, nebo i zavedení možnosti, aby si žáci vybrali, zda je absolvují, by do budoucna poškodilo celý jeden ročník. Nelze vyloučit, že by se na jeho absolventy mnozí na pracovním trhu dívali přes prsty. Ostatně premiérův nápad už odmítla Asociace ředitelů gymnázií ČR, s jejímž postojem se ztotožňuji,“ uvedl Martin Baxa.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19636 lidí

„Je pro mě naprosto nepochopitelné, že premiér takto amatérsky ‚fušuje‘ do resortu školství a ministr Plaga se proti tomu veřejně neohradí. Ministr školství si v létě prosadil možnost měnit svým rozhodnutím podobu maturit, což jsem tehdy kritizoval. Nyní bohužel k premiérovu ‚zlepšováku‘ jen nezodpovědně mlčí. Doufám, že se ministerstvo nyní místo kapitulace před premiérovým nápadem přednostně zaměří na přípravu maturit za zpřísněných epidemických opatření. Osobně bych jako jedno z řešení viděl například možnost, kdy část maturitní komise bude ke zkoušce připojena on-line,“ navrhl konkrétní možné řešení školský expert ODS.

„Všem žákům v maturitních ročnících doporučuji, aby se určitě nepřestali na maturitu učit. S rušením maturity to totiž může u této vlády dopadnout stejně jako se závodními jídelnami,“ připomněl Martin Baxa chaos současné vlády, která jeden den něco zakáže či zruší, a druhý den to zase odvolá a změní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Je jedna pandemie málo? WHO chce Pandemickou úmluvu

19:38 Vích (SPD): Je jedna pandemie málo? WHO chce Pandemickou úmluvu

Agentura OSN, Světová zdravotnická organizace, chce nastavit celosvětová pravidla pro boj s dalšími …