Beitl (ODS): Bavorská návštěva v českém parlamentu potvrdila dobré vztahy

25.09.2019 9:41 | Zprávy
autor: PV

Poslanec Petr Beitl přijal ve čtvrtek 19. září na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR u příležitosti 10. výročí partnerství měst Jablonec nad Nisou a Kaufberuren hosty z Bavorska.

Beitl (ODS): Bavorská návštěva v českém parlamentu potvrdila dobré vztahy
Foto: archiv politika
Popisek: poslanec Parlamentu ČR Petr Beitl (ODS)

Došlo tak pomyslnému stvrzení partnerství obou měst a vyslovení podpory pro spolupráci, která je dobrým příkladem spolupracujících zemí ve sjednocené Evropě. 

„Jako primátor Jablonce jsem vždy zdůrazňoval, že za největší devizu našeho partnerství považuji to, že vznikalo odspodu na občanské bázi. My politici jsme jej před deseti lety „pouze zastřešili,“ řekl poslanec Petra Beitl ve své řeči při slavnostním setkání představitelů měst a států. Dodal, že vztahy, které vznikly, jsou založeny na vzájemné důvěře a jsou nadále rozvíjeny a využívány pro zlepšování vzájemných vazeb na meziparlamentní a mezistátní úrovni. 

Proslovy ve stejném duchu zazněly i z úst německých hostů, primátora města kaufberuen Stefana Bosseho a poslance bavorského parlamentu Bernharda Pohla. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Není vám líto, že v čele strany není žádná žena?

Proč jste nekandidovala třeba vy? Známá jste dost. A jak vůbec hodnotíte nové vedení? Myslíte, že díky němu obnovíte váš dřívější úspěch a slávu strany? Já se trochu bojím, že ne. Podle mě to není až taková změna a chybí výraznější lídr a jako ženu mě mrzí i ta absence žen ve vedení

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Politika deficitních úhradových vyhlášek byla prostě chybná

23:08 Ministr Vojtěch: Politika deficitních úhradových vyhlášek byla prostě chybná

Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. ledna 2026 k zákonu o pojistném na veřejné zdravotní…