Bělobrádek: Hejtman není samovládce

27.10.2013 8:23

ČSSD vládne již rok spolu s KSČM v Královéhradeckém kraji a má zjevně za to, že její moc je neomezená.

Bělobrádek: Hejtman není samovládce
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

Jinak si nelze vysvětlit skutečnost, že využívá oficiálních krajských webových stránek pro účely stranické předvolební kampaně. Něco takového je naprosto nepřípustné pro fungující demokracii, založenou na vládě s jasně vymezenými mantinely své působnosti.

V závěru svého článku s názvem „Kraj potřebuje vládu, která s ním bude spolupracovat“ hejtman Lubomír Franc píše, že osobně bude volit ČSSD a totéž doporučuje i ostatním občanům kraje. Pan hejtman by si měl uvědomit, že jeho funkce není totožná s pozicí samovládce a neměl by využívat oficiální média pro svá politická prohlášení, která může zveřejňovat dle své libosti na svém vlastním či stranickém webu.

Více než vládu, která bude spolupracovat, potřebuje kraj hejtmana, potažmo krajskou koalici schopnou dohodnout se i s opozicí. Jeho ČSSD získala ve volbách pouze necelých 20 % hlasů a většina, o kterou se s KSČM opírá, stojí pouze na jednom člověku. Nejednou už došlo kvůli neochotě vyjednávat s opozicí k paralýze rozhodovacího procesu v kraji.

Stavím se za to, aby krajské stránky sloužily výhradně k prezentaci regionu a referovaly pouze o oficiálních záležitostech. Pokud tedy nynější krajská vláda chce, aby byly stránky otevřené politickým prohlášením, měly by být podmínky nastaveny tak, aby měli na krajském webu možnost vyjádřit se i představitelé ostatních politických stran, zastoupených v krajském zastupitelstvu. Protože se tak nestalo, vyzývám hejtmana Lubomíra France, aby co nejdříve odstranil svůj agitační článek z webu Královéhradeckého kraje.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stržínek (ANO): Větší komfort během smutečních obřadů zajistí klimatizace

6:34 Stržínek (ANO): Větší komfort během smutečních obřadů zajistí klimatizace

V uplynulých dnech nechala radnice doplnit do smuteční síně na městském hřbitově nové chlazení vzduc…