Bělobrádek (KDU-ČSL): Zásadně odmítám nepravdy, které publikovala MF DNES

20.05.2016 22:17 | Zprávy
autor: PV

Reakce na článek „Bělobrádkovy milionové cesty do Ameriky“

Bělobrádek (KDU-ČSL): Zásadně odmítám nepravdy, které publikovala MF DNES
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Zásadně odmítám nepravdy, které publikovala MF DNES. Reportérka deníku měla k dispozici odpovědi na její otázky, které však v textu nepoužila a navíc uvedla, že jsem neodpověděl.

Od začátku svého funkčního období jsem byl na pracovní cestě v USA třikrát, nyní jsem na čtvrté návštěvě. Přitom pouze jedna cesta byla plánovaná v mé gesci. Ve dvou případech (včetně současné cesty) jsem byl jedním z členů delegace vedené někým jiným a v jednom případě jsem zastupoval premiéra na summitu OSN. Mé cesty se z pohledu finančních nákladů řídí platnými právními předpisy, kterým je například Zákon o cestovních náhradách v platném znění pro dané období. Můj úřad také o všech cestách informuje média a veřejnost.

První cesta (New York, Washington) 17. – 21. listopadu 2014 – zúčastnil jsem se coby součást delegace premiéra Sobotky. Hlavním cílem této cesty bylo odhalení busty V. Havla v americkém Kongresu a další akce spojené s oslavami 25. výročí Sametové revoluce. Na programu byla také návštěva University of Maryland, George Washington University, inovačního centra a dalších vědeckých institucí, kde jsem domlouval možnou spolupráci s českými vědeckými institucemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.