Benda (ODS): Rozhodnutí Evropské komise je naprosto šokující

19.11.2015 10:50

Jsem absolutně šokován zprávou, která nedávno proběhla českými médii. Evropská komise podle ní schválila označování zboží pocházející ze židovských osad.

Benda (ODS): Rozhodnutí Evropské komise je naprosto šokující
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Iniciátorkou tohoto nařízení byla italská eurokomisařka Federica Mogheriniová, která se neslavně proslavila svou společnou fotografií s Jásirem Arafatem.

Odmítáme, aby byla v Evropské unii zaváděna nová forma diskriminace, která nechvalně připomíná Norimberské zákony nacistického Německa. Izrael totiž není naším nepřítelem, ale spojencem. Izrael je jedinou fungující demokracií na Blízkém východě stále otevřeně ohrožovanou útoky teroristů.

Jsou to právě podobné kroky Evropské komise, které vedou řadu lidí k tomu, že se na Evropskou unii dívají čím dál tím více nedůvěřivě a kriticky. Pokud si to pánové a dámy v Evropské komisi neuvědomují, Evropská unie na to brzy doplatí. V této souvislosti by bylo zajímavé i vědět, jak se při projednávání tohoto opatření zachovala česká eurokomisařka Věra Jourová. Nikde jsem od ní hlasité odsouzení této tendenční diskriminace neslyšel.

Marek Benda
místopředseda poslaneckého klubu PČR
předseda oblastního sdružení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku