Berdychová: Krajská škola navazuje na učňovské tradice

12.12.2019 4:33 | Zprávy
autor: PV

Královéhradecký kraj dokončil modernizaci dílenského areálu Střední průmyslové školy, střední odborné školy a středního odborného učiliště v Hradci Králové. Investice za více jak 54 milionů korun spočívala v rekonstrukci a nástavbě dílen pro výuku elektrotechnických a strojírenských oborů.

Berdychová: Krajská škola navazuje na učňovské tradice
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„Za více jak 54 milionů korun jsme zrekonstruovali stávající prostory dílen odborného výcviku a odborné praxe včetně sociálního zázemí. Přistavěli jsme nástavbu patra, kde probíhá odborný výcvik elektrotechnických slabo i silnoproudých oborů a praktická výuka informačních technologií. Celý objekt je nyní bezbariérový a bez problémů se tady mohou vzdělávat i žáci se zdravotním omezením a speciálními vzdělávacími potřebami. Pořídili jsme dvě výškově nastavitelné podnože pro stoly, které umožní lepší práci žákům znevýhodněným svoji výškou,“ říká radní Václav Řehoř odpovědný za krajské investice a majetek.

Realizací tohoto projektu kraj zlepšil podmínky pro praktickou výuku na SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové a také umožnil soustředění praktické výuky do jednoho areálu.

„Krajská škola navazuje na učňovské tradice a poskytuje přípravu žáků v oborech přesně podle současných potřeb trhu práce. Ve výuce využívá nejnovějších technologií a moderního vybavení a při odborném výcviku žáků také pracovišť partnerských podniků. Rovněž poskytuje další vzdělání absolventům učebních oborů v nástavbovém studiu. Ve škole jsou vytvořeny podmínky i pro další odborné vzdělávání dospělých, převážně formou rekvalifikací a kurzů,“ doplňuje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.