Berdychová: Na zajištění sociálních služeb v regionu půjde více než 165 milionů

18.01.2022 10:57 | Tisková zpráva
autor: PV

Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí finančních prostředků ve výši 165,5 milionu korun na zajištění fungování sociálních služeb. Kraj tak reaguje na zpoždění přísunu peněž od státu vlivem státního rozpočtového provizoria. Finanční podporu subjektům v sociálních službách budou ještě schvalovat krajští zastupitelé 31. ledna.

Berdychová: Na zajištění sociálních služeb v regionu půjde více než 165 milionů
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„Vedle krajského rozpočtu se na financování sociálních služeb podílí také stát prostřednictvím svého dotačního programu. Přísun financí se ale vlivem státního rozpočtového provizoria zpozdí, proto pro zajištění provozu sociálních služeb využijeme k předfinancování krajské prostředky ve výši 165,5 milionu korun,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Martina Berdychová.

Finanční podpora Královéhradeckého kraje pokryje 142 žádostí v sociální oblasti v regionu. Na předfinancování kraj využije 120 milionů z výsledku hospodaření z roku 2021 a 45,5 milionu korun z dotací v sociálních službách. „Finance od státu by kraj měl obdržet během února letošního roku,“ doplnila náměstkyně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Nechcete to zabalit?

Co jste jako ministr dokázal mimo to, ze jste naštval dost lidi? Jak dlouho připravujete ten mediální zákon? Dlouho a pak vám ho sama vláda shodí ze stolu, takže zákon k ničemu a opět se ptám, co jste teda dokázal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Fialova vláda odevzdala vaše peníze zbrojařům

8:03 Rajchl (PRO): Fialova vláda odevzdala vaše peníze zbrojařům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výdajům na obranu.