Bezák (ANeO): Klid zbraní na Ukrajině je možný jen tehdy, když kyjevská junta umožní jednání

12. 5. 2014 16:54

Ukrajinská krize se dále prohlubuje, a to vinou dočasného prezidenta Turčynova a dočasné vlády dočasného premiéra Jaceňuka. Nechtějí přistoupit na výměnu zajatců obou znepřátelených stran a naopak "tlačí na pilu" .

Bezák (ANeO): Klid zbraní na Ukrajině je možný jen tehdy, když kyjevská junta umožní jednání
Foto: archiv red, tan
Popisek: Protesty na Ukrajině
reklama

Dnes po referendu na východě Ukrajiny je víc než jasné, že pučistická vláda v Kyjevě neztratila pouze kontrolu na jihovýchodním území Ukrajiny, ale to nejdůležitější - poslední zbytky důvěryhodnosti nové, Majdanem dosazené, moci. Nezbývá než doufat, že v posledním pudu sebezáchovy se arogantní mocipáni v Kyjevě přestanou chovat jako Miloševič v Kosovu a dostanou rozum a k jednání diplomatickému místo vojenskému přikročí. V opačném případě, bude-li masakrování civilistů ukrajinskou armádou na východě země pokračovat, nezbude nic jiného Rusku, než vstoupit na ukrajinské území a ochránit civilisty před ukrajinskými benderovci a americkými žoldnéry z Academi, kteří vraždili a týrali Iráčany po útoku George Bushe juniora a jeho skvělé US Army.

Takový scénář, aby na ukrajinské území vstoupila ruská vojska, bychom si ani my občané ČR většinově nepřáli, ale na druhou stranu si nepřejeme ani masakrování civilistů vlastní armádou. Nepřejeme si ani opakování "arabského jara" na evropském území a ani válku mezi Ruskem a Západem. Je jen otázkou, zda politici, jichž se týká ukrajinská krize jsou dostatečně morálně vyspělí, aby dovedli takovému možnému konfliktu diplomatickou cestou zabránit. Samotné ekonomické sankce bohužel nic nevyřeší, ale diplomatická racionálně vyvážená shoda na řešení vyvstalých problémů může přinést své ovoce. Vím, že diplomatické řešení ukrajinské krize možné je. Pouze zatím chybí jen ta pověstná politická vůle na všech zainteresovaných stranách. Mrzí mne jen, že evropští politici nejsou prozatím schopni řešit ukrajinskou krizi ve spolupráci s Ruskem a oběma znepřátelenými stranami vnitroukrajinského konfliktu diplomatickým jednáním a uzavřením Mezinárodní mírové smlouvy o jednotné Ukrajině, její neutralitě a federalizaci, čímž by tato nesmyslná občanská válka na Ukrajině byla ukončena. A to je jediná správná cesta k vyřešení krize!

Nezávislý občanský kandidát na europoslance Jiří Bezák, kandidující za Aktiv nezávislých občanů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jiří Bezák - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aulická Jírovcová (KSČM): Zmatek, který představila vláda v posledních dnech, je katastrofální

0:15 Aulická Jírovcová (KSČM): Zmatek, který představila vláda v posledních dnech, je katastrofální

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 2. března 2021 k návrhu zákona o zvýšení náhrady příjmu při…