Bezecný (KDU-ČSL): Jsem prostě dobrej

10.01.2020 19:06 | Zprávy
autor: PV

Nemohu nesouhlasit. Návrh důchodové komise je rozumný a zahrnuje a rozvíjí myšlenky, které jsem v tomto médiu publikoval již v březnu loňského roku. Takže pochvala , a jelikož mě už dlouho nikdo nepochválil, chválím I sám sebe.

Bezecný (KDU-ČSL): Jsem prostě dobrej
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Krátí se to krátí. Myslím čas do odchodu do penze. Nebude to sice zítra ani pozítří a dokonce asi ani za rok či dva, ale už je to blíže než k mému maturitnímu vysvědčení. A jelikož mám řádu kamarádů či bývalých kolegů, kteří již práh důchodového věku překročili a jelikož I míra solidarity s lidmi důchodového věku se s přibližujícím se životním mezníkem zvyšuje, přečtu si sem tam některá ze “science fiction” o důchodové reformě. A tak jsem si přečetl I některé závěry z jednání současné důchodové komise, jak byly prezentovány v některých médiích.

Čtenáři div se, nemám námitek. Závěry jsou rozumné, výše penze snad odpovídající ekonomickým možnostem, roste míra solidarity namísto zásluhové části.

Zejména ten poslední faktor mě zaujal. Růst solidární části místo zásluhovosti. Trochu jsem si zalistoval svými skromnými příspěvky v tomto médiu, a hleďme co jsem našel (1.3. 2018), dovolím si ocitovat pro připomenutí:

“Což takhle vzít při výpočtu penze do úvahy jediný faktor, a to je počet odpracovaných let. A od tohoto faktoru měřit všem stejně. Byl jsi generálním ředitelem nebo uklízečkou, báječné, pracovní pozice v sobě nesla platovou diferenciaci a větší či menší možnosti pomýšlení na zajištění stáří. Ale nyní jsme oba důchodci, tak proč by měl brát každý jinou částku? Rozdíl našeho postavení bude v tom, co jsme si ušetřili v průběhu pobytu na trhu práce. Jestliže jsem svůj ředitelský plat rozfofroval, halt se na penzi budu mít úplně stejně jako paní, co mi uklízela kancelář”.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

15:01 Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…