Blažek (ODS): Je třeba měřit všem stejným metrem

05.01.2021 15:07

Komentář k výrokům ministryně Benešové

Blažek (ODS): Je třeba měřit všem stejným metrem
Foto: Repro XTV
Popisek: Poslanec a bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek
reklama

Marie Benešová správně kritizuje úniky informací z vyšetřování v případu soudce Slováka. Zcela se však mýlí, pokud tvrdí, že se tyto nekalosti nedějí na Vrchním státním zastupitelství v Olomouci. Je tomu právě naopak. Tam se totiž stala dehonestace soukromých osob řízenými úniky informací přímo systémovým jevem.

Za vše stačí připomenout lživou tiskovou konferenci po zásahu na Úřadě vlády v roce 2013 nebo informace z domovní prohlídky u pana Rafaje, nehledě na to, že domovní prohlídky pánů Rafaje a Faltýnka probíhaly takřka v přímém televizním přenosu. A v červnu loňského roku dokonce Česká televize odvysílala záběry ze sledování vazebně stíhané osoby v kauze Stoka ještě před zahájením projednávání věci před soudem, což si vysloužilo i zařazení tohoto tématu na program jednání Sněmovny.

Kauza Stoka vůbec slouží jako dokonalý příklad přímého přenosu vyšetřování v médiích – výpovědi vybraných vyslýchaných probíhají pod dozorem VSZ Olomouc takřka on-line. Jenže se to děje na Moravě, což asi pražská ministerstva tolik ‚nedojímá‘. Kritika paní ministryně je v zásadě správná, je ale třeba měřit všem stejným metrem. A na olomoucké státní zástupce by dnes již nevystačil ani kilometrovník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Evropská unie zničí naši ekonomiku

17:33 Okamura (SPD): Evropská unie zničí naši ekonomiku

Komentář na facebookovém profilu k takzvanému resetu Evropské unie