Bodeček (Piráti): Konec privatizace, která z nájemníků udělala milionáře

21.05.2020 17:21 | Zprávy
autor: PV

Piráti Praha 1 plní volební slib. Na úterním zasedání zastupitelstva Prahy 1 bylo přijato usnesení, na základě něhož končí prodej obecních bytů za hubičku, a to v samotném centru hlavního města Prahy.

Bodeček (Piráti): Konec privatizace, která z nájemníků udělala milionáře
Foto: Archiv DB
Popisek: David Bodeček, pirát z Prahy 1

Končí tak éra, ve které si bývalí nájemníci krátce po odkoupení bytů od Prahy 1 namastili kapsy. Mnoho vlastníků levně nabytý byt se ziskem prodalo a odstěhovalo se. Byty pak sloužily jako investiční prostředek pro provozování krátkodobého ubytování s velmi lukrativním výdělkem pro spekulanty s byty, a to na úkor trvale žijících obyvatel s nárokem na klidný život.

Přes 5 tisíc obecních bytů si v minulosti od Prahy 1 odkoupili nájemníci, z nichž více než 60 procent bytů bylo následně přeprodáno. V některých případech až za dvacetinásobek ceny. „Za zmínku stojí byt v ulici U Lužického semináře na Malé Straně. Byt o velikosti 81 metrů byl v roce 2007 nájemníkem od města odkoupen za 690 tisíc korun. Ještě než ho katastrální úřad stihl přepsat, došlo k přeprodeji bytu za částku 9,5 miliónů korun,“ říká k tomu pirátský zastupitel a předseda kontrolního výboru David Bodeček. V posledních letech naprosto degradoval hlavní cíl privatizace na Praze 1, kterým je poskytnutí jistoty bydlení občanům Prahy 1, kteří v bytech dlouhodobě žijí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…