Braný (KSČM): Vraťme si budoucnost

22.10.2013 5:44 | Zprávy
autor: kscm.cz

Opět se přiblížil čas voleb. V předchozích volbách do Poslanecké sněmovny naši soupeři na politické scéně slibovali vyšší kvalitu života, menší daně, jistoty, prosperitu, a tak dále. Po volbách se ukázalo, že to vše byly jen reklamní triky, že jim jde jen o možnost využívat stát. Bez koncepcí, bez myšlenek, bez služby veřejnosti se politika mění jen v prosté kšeftaření. Středověké úsloví říkalo, že „kdo chce vládnout, musí umět sloužit“.

Braný (KSČM): Vraťme si budoucnost
Foto: nemcb.cz
Popisek: Poslanec Petr Braný

Mám dvojí zkušenost - vojáka  a podnikatele. V první oblasti jsem se naučil docenit význam kázně a řádu, jako podnikatel jsem musel stavět na iniciativě a svobodě rozhodnutí. To, co spojují obě oblasti, je vědomí odpovědnosti. Každé rozhodnutí nese své důsledky a před odpovědností nelze uhýbat. Řád a svobodná iniciativa, to jsou dva principy, které jsem se snažil prosazovat i jako poslanec Poslanecké sněmovny, kde jsem působil v rozpočtovém výboru a jako místopředseda podvýboru pro financování samospráv. Mohl jsem zde využít znalostí ze své práce v čele finančního výboru města České Budějovice. Povedlo se nám tehdy rychle stabilizovat městské finance.

Jako podnikatel jsem pochopil, jak závisí osud zejména drobných a středních firem na prosperitě obyčejných lidí. Jsou to spojené nádoby. A proto vyznávám názor, že solidní politika musí usilovat o jistoty pro všechny slušné a poctivé lidi a o šance a uplatnění talentu u schopných. V každém člověku  je více, než se nám zdá. Sokrates v románu Josefa Tomana mluví o boží jiskře, kterou je třeba nechat planout. O to jde i mně a mým přátelům na kandidátce KSČM. Volby v roce 2013 jsou šancí vrátit prostým lidem budoucnost.

RSDr. Petr Braný, kandidát KSČM pro volby do PS PČR

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.