Budil (Trikolóra): Ruce pryč od Hany Lipovské, progresivistický pane biskupe Holube

08.09.2020 14:29

Šéf plzeňské katolické diecéze mentálně uvázl ve stoletích, předcházejících zrodu moderní svobody. Ekonomka a členka Rady České televize Lipovská „nepošlapává“ žádné evropské hodnoty. Pouze se domnívá, že EU dusí potenciál evropských národů.

Budil (Trikolóra): Ruce pryč od Hany Lipovské, progresivistický pane biskupe Holube
Foto: archiv
Popisek: Profesor RNDr. Ivo Budil, Ph.D., DSc. je vysokoškolský pedagog a předseda místní organizace hnutí občanů Trikolóra v Praze 4. V říjnových volbách kandiduje do Senátu PČR v obvodu 27 (Praha 1).
reklama

Plzeňský biskup Tomáš Holub ostře kritizoval ekonomku Hanu Lipovskou za její výrok, že by v případě konání referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie hlasovala pro odchod naší země ze zmíněného svazku. Tomáš Holub shrnul svůj odsudek Lipovské emocionálně vyhrocenými slovy: „Vnímám to tak, že Lipovská pošlapává hodnoty společného postupu a solidarity v rámci Evropy.“ Pan biskup se rád stylizuje do role progresivního duchovního otevřeného modernímu světu a představujícího protipól konzervativního a vlasteneckého přístupu pana arcibiskupa Dominika Duky. Proto je zarážející jeho nepochopení základního principu demokracie, s níž by hierarchicky a teokraticky zaměřená katolická církev neměla mít přinejmenším od druhého vatikánského koncilu problém.

Velkorysost křesťanství reakcí na imperialismus islámu?

V České republice již jednou proběhlo referendum o vstupu do Evropské unie a nemalá část našich občanů se z různých důvodů vyslovila proti. Jejich nesouhlas byl zcela legitimní součástí demokratických pravidel hry. Za svobodné vyjádření svého politického přesvědčení nesmějí být tito lidé perzekuováni, a to ani prostřednictvím moralizujících slovních odsudků z úst veřejných činitelů. Hana Lipovská samozřejmě „nepošlapává“ žádné evropské hodnoty, pouze se obdobně jako řada obyvatel starého kontinentu domnívá, že Evropská unie dusí potenciál evropských národů, které procházejí dlouhodobou civilizační, hospodářskou a kulturní stagnací a úpadkem. Katolická církev se v minulosti významně zasloužila o zrod a vzestup západní civilizace. Její dějiny provázela po mnoho století rovněž netolerance vůči neortodoxním názorům nebo heretickým hnutím. Tato nesmiřitelnost ustoupila v době osvícenství. Dnes ovšem intelektuální velkorysost křesťanství nápadně kontrastuje s duchovním imperialismem islámu.

Katolická (euro)netolerance

Byla by škoda, kdyby došlo k resuscitaci katolické netolerance v důsledku aliance mezi progresivními duchovními typu biskupa Holuba a neomarxistickými a liberálně progresivistickými utopickými směry, jejichž institucionálním ztělesněním je soudobá podoba a politika Evropské unie. Biskup Tomáš Holub se chytil v důsledku svých neuvážených slov do pasti: Chtěl se rozletět do lůna jednadvacátého století, ale místo toho mentálně uvázl ve stoletích předcházejících zrodu moderní svobody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Plaga: Zákon je důležitý pro řešení nedostatku učitelů v regionálním školství

22:48 Ministr Plaga: Zákon je důležitý pro řešení nedostatku učitelů v regionálním školství

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2021 k zákonu o pedagogických pracovnících