Bureš (KSČM): Štětí - město duchů?

20.05.2014 13:00 | Zprávy
autor: KSČM

Naše město trpí jevem vylidňování. Postupem času odchází více a více občanů města jinam za prací a lepším životem... Co s tím?

Bureš (KSČM): Štětí - město duchů?
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Mám neodbytný pocit, že od roku 1989 ve Štětí stále ubývá pracovních příležitostí.

Po krachu podniků Artis a Severka se i naše papírna v průběhu let značně zeštíhlila. Samozřejmě, že se objevilo nemálo živnostníků a podnikatelů, ale ti nedokáží využít potenciálu práceschopného obyvatelstva a generovat dostatečnou nabídku práce.  Proto čím dál více obyvatel z města za prací dojíždí, pokud se již neodstěhovali natrvalo.

V současné době je úbytek ekonomicky aktivních obyvatel znatelný a trend je dlouhodobě zřejmý.

Je třeba začít něco dělat, protože pokud nedáme příležitost k práci našim lidem, budou stále odcházet. Vycházím-li z vlastní zkušenosti, je problém dostupnosti práce ve městě a okolí skutečně palčivý. Sám dojíždím do Prahy ráno a vracím se po 19.00 hodině. A každý rok je nás víc a víc, kteří ze Štětí denně odjíždíme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.