ČSSD: Je potřeba už konečně zvednout platy ve veřejné sféře

04.09.2019 16:47

Komentář na facebookovém profilu k návrhu dalšího navyšování minimální mzdy

ČSSD: Je potřeba už konečně zvednout platy ve veřejné sféře
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Se zástupci odborů o tom jednali naši ministři Jan Hamáček, Jana Maláčová a Lubomír Zaorálek. A k jakým konkrétním návrhům na zlepšení došli?

Především je naprosto nezbytné dál navyšovat růst minimální mzdy, jak upozorňuje naše ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová: „To číslo, se kterým půjdu do vyjednávání, je 10 %. To znamená navýšení o 1 350 korun.”

Zaměstnanci ve veřejné sféře trpí nedostatečným ohodnocením v mnoha sférách, ale dlouhodobě špatně jsou na tom obzvláště ti v rezortu kultury. Náš ministr Lubomír Zaorálek proto bude bojovat za to, aby v rozpočtu na příští rok nechyběly peníze na zvyšování jejich platů.

„Stav, který je dnes, je opravdu hrozný. Jestli chceme být kulturní zemí, tak je třeba věci změnit. Tito lidé – kvalifikovaní a odborně zdatní – mají naprosto neodpovídající ohodnocení a přejdou jinam,” upozorňuje ministr kultury.

Nezbývá než držet palce našim ministrům, aby se jim podařilo vyjednat co nejlepší podmínky pro jejich rezorty a zlepšit tak životy zaměstnanců ve veřejné sféře!

Proč je česká kultura jako tající Antarktida? A co si o platech zaměstnanců myslí Josef Středula, předseda Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS)? To se dozvíte ve videu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

22:30 Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne