ČSSD: Platy ve veřejné sféře porostou všem stejně o 1500 Kč

15.09.2019 10:31

Sociální demokracie prosadila, aby se platy ve veřejné sféře zvedly všem o stejnou částku 1500 Kč. Koaliční rada se na tom shodla v pátek, stejně jako na zrušení nejnižší tarifní tabulky.

ČSSD: Platy ve veřejné sféře porostou všem stejně o 1500 Kč
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Zvýšení o pevnou částku pocítí nejvíce zaměstnanci s nejnižšími příjmy, jako jsou například kuchařky ve školách, uklízečky nebo uvaděčky v divadlech.

“Za nás jako za sociální demokracii jsme spokojeni. Je to dobrý kompromis. Zvedneme platy a to především těm s nejnižšími částkami a jsem rád, že jsme se dokázali dohodnout,” zhodnotil jednání předseda ČSSD Jan Hamáček. Zmíněných 1500 Kč dostanou navíc všichni. “Polepší si i bezpečnostní sbory nebo pracovníci v sociálních službách,”popsal Hamáček

Spokojená po jednání byla i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. “Tímto zvýšením platů pomůžeme těm, co jsou na tom platově nejhůře. Navíc je skvělé, že dstaneme finance i pro zaměstnance v sociálích službách.”

S koaličním partnerem se zástupci ČSSD navíc dohodli sloučení tabulky číslo 1 a 2. “Tam ten posun bude výrazný. Nízkopříjmoví zaměstnanci státu na tom budou nejlépe v historii. Nejvíce si polepší kuchařky, uvaděčky, uklízečky atd.” řekla Maláčová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malý (Trikolóra): Jak jsme se (ne)semkli, až bylo nakonec pozdě a vraždí nás

22:48 Malý (Trikolóra): Jak jsme se (ne)semkli, až bylo nakonec pozdě a vraždí nás

Pamatujete, jak se mocní sešli v Paříži, chytli se na bulváru za ruce a „semkli se“ proti terorismu?…