Cabicar (TOP 09): Žijeme v nejkrásnějším kraji České republiky

06.01.2020 14:01

TOP 09 a Hradecký demokratický klub se spojily pro nadcházející volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, které se uskuteční na podzim 2020.

Cabicar (TOP 09): Žijeme v nejkrásnějším kraji České republiky
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

„Udělali jsme významný krok, ale čeká nás ještě mnoho práce. Chceme našim voličům předložit kandidátní listinu z kvalitních osobností různých profesí majících zkušenosti z komunální práce ve prospěch občanů Královéhradeckého kraje. Jsme si vědomi a jsme na to náležitě pyšní, že máme tu čest, žít v nejkrásnějším kraji z celé naší republiky a chceme ho i nadále rozvíjet pro naše spoluobčany. HDK je nám svými názory velmi blízký, a to nemluvím pouze o jejich proevropském smýšlení, ale i při obraně osobních svobod každého z nás, ale také jako zastánci rozpočtové odpovědnosti a střízlivosti,“ uvedl ke kroku spojení TOP 09 a HDK pro nadcházející krajské volby krajský předseda TOP 09 Aleš Cabicar.

Memorandum o společné spolupráci v písemné podobě potvrdili náměstek hejtmana pro zdravotnictví a krajský předseda TOP 09 Královéhradeckého kraje Aleš Cabicar a Pavlína Springerová, prorektorka Univerzity Hradec Králové a předsedkyně Hradeckého demokratického klubu (HDK). Společná kandidátní listina, jejíž tvorbu obě strany nyní diskutují, bude doplněna i o zástupce Liberálně ekologické strany (LES), která TOP 09 podporovala i v předcházejících volbách a je stabilním partnerem TOP 09. Oba subjekty dále jednají o možné spolupráci se zástupci Volby pro město.

„Naše volební spolupráce je příkladem rozumného spojenectví v našem kraji, které je otevřené jednání s dalšími demokratickými subjekty. Chceme prezentovat konstruktivní program, který našemu kraji nabídne promyšlený rozvoj v klíčových oblastech našeho života, jako jsou zdravotnictví, opatření proti změně klimatu, doprava a bezpečnost, zajímavé pracovní příležitosti a podpora rodin, školství a vzdělávání,“ dodala ke vzájemné spolupráci předsedkyně HDK Pavlína Springerová.

Ve zmíněném memorandu se obě strany vzájemně zavázaly, že v povolebním jednání budou jednat o případné koaliční spolupráci výhradně s demokratickými politickými subjekty. Zároveň se obě strany dohodly na společném postupu pro senátní volby v roce 2020 ve volebním obvodu Hradec Králové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vachatová (Trikolóra): Demagog.cz – neziskovka, která nám bude určovat, co na Facebooku nemáme vidět

6:34 Vachatová (Trikolóra): Demagog.cz – neziskovka, která nám bude určovat, co na Facebooku nemáme vidět

Tým studentů a čerstvých absolventů vysokých škol bude nově rozhodovat o tom, co máte na Facebooku č…