Čermák (Piráti): Zmanipulovatelné ankety – náhoda nebo záměr?

09.05.2018 13:06

Každý rok se snaží vedení města najít největší problémy, které trápí občany Karlových Varů. Pro jejich zjištění slouží i internetová anketa, která je hojně propagována samotným magistrátem. Jak se ukázalo, je velmi jednoduché anketu „nabourat“ a ovlivnit hlasování podle svého.

Čermák (Piráti): Zmanipulovatelné ankety – náhoda nebo záměr?
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

Pomocí jednoduchého triku, který zvládne doslova každý, tak lze naklikat takové pořadí, které chcete. Zarážející je, že minulý rok probíhala velká kauza ohledně hlasování v soutěži o Stavbu Karlovarského kraje, kde někteří náměstci neváhali vést takřka svatou válku s údajným viníkem. Přesto si nechávají na vlastních stránkách velké chyby.

„Nechci spekulovat o tom, jestli je uvedená chyba úmysl nebo nepozornost. Vzhledem k výsledkům letošní a loňské ankety je ale jasné, že počet hlasů je zřetelně nevyvážený,“ podotkl lídr kandidátky do komunálních voleb Jindřich Čermák a pokračuje: „Pokud trpí současné webové stránky touto chybou, kterou odhalil i laik jako já, bojím se, kolik dalších bezpečnostních děr na nich lze najít. Nepozornost a lajdáctví v tomto případě je vlastně odrazem fungování našeho města v kostce.“

Je smutné, že jeden z mála hlasů, jakým může veřejnost ovlivnit chod města, je tak snadno zmanipulovatelný. Piráti garantují, že v případě jejich podílu na chod města by byla možnost zapojení občanů větší, častější a tak snadno neovlivnitelná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Kremlík: Nové dálnice v roce 2019? Celkem 34,2 kilometrů

14:29 Ministr Kremlík: Nové dálnice v roce 2019? Celkem 34,2 kilometrů

Do konce roku otevře ministr dopravy Vladimír Kremlík dalších 25 kilometrů nových dálnic na zelené …