Černoch: Buď budeme mít děti, nebo je po nás

04.03.2015 18:04 | Zprávy

Jedním ze základních faktorů, které stojí za hrozícím pádem naší civilizace, je nedostatek dětí. Zatímco dnešní porodnost v ČR činí 1,45 dítěte na jednu ženu, v nejúspěšnějších státech EU - Irsku a Francii - jsou dvě děti na jednu ženu v produktivním věku.

Černoch: Buď budeme mít děti, nebo je po nás
Foto: Hnutí Úsvit
Popisek: Marek Černoch, poslanec za Úsvit

Pro srovnání, v afrických zemích, které jsou hlavním zdrojem migrace do zemí EU, je to 5 dění na jednu ženu. S každým desetiletím se tento trend prohlubuje a nezvrátíme-li ho, mohou se již současné generace Evropanů stát svědky pádu našeho společenského řádu v té podobě, jak ho po poslední staletí známe.

Jedním z faktorů, který rozhodne o našem bytí a nebytí je porodnost. Naše současná politická elita se nevěnuje tomuto jádru problému, ne. Oni radši budou dál pořádat politické tanečky okolo jeho důsledku jako je například otázka důchodů. Přitom bude-li naše průměrná rodina mít 2 - 3 děti, vystačíme si s prvním tak zvaným průběžným důchodovým pilířem a zůstane-li u nás porodnost na současné úrovni, nepomůže nám v budoucích desetiletích ani deset nových důchodových pilířů.

Společnost sestávající z důchodců, pobíračů   sociálních dávek, státních úředníků a několika málo procent pracujících lidí, se nevyhnutelně zhroutí jako domeček z karet. To není žádné strašení, nýbrž nevyhnutelné hospodářské pravidlo, které nemělo během lidských dějin výjimky. Volám potom, abychom se stali Nigérii, abychom snad zakázali porody, antikoncepci a zaměstnávání žen? Kdepak, právě v tom je ona pointa věci: Jediným naším trumfem je primát kvality nad kvantitou.

Stačí nastavit společenská pravidla tak, aby se nemohlo stát, že čtyřčlenná rodina se dvěma průměrnými pracujícími rodiči sotva vyjde s penězi. Dnes je to naší běžnou každodenní realitou. Zatím, co jedny ženy jdou pro udržení základní životní úrovně a kariéry na potrat, druzí si z našeho sociálního systému udělali business a již do konce života nebudou muset hnout brvou. Budou i nadále živeni bezdětnými pracujícími, topicími se v moři daní, byrokracie, dluhů a stoupajícího společenského napětí. Než tlak v tomto společenském kotli vystřelí pokličku až ke stropu, musí z něj naší politici vypustit páru, a to prostřednictvím narovnání systému ve prospěch lidí, na kterých tato země stojí: Lidí s prací a dětmi. A neměli bychom se k tomu bát podniknout nestandardní kroky - je to lepší, než standardně směřovat k vymření:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

15:01 Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.