Černoch (Úsvit-NK): Kdy už se konečně dočkáme skutečné změny exekučního řízení?

16.10.2016 8:32 | Zprávy

Povolání exekutora nemůže být volná živnost a nemůže zde být prostor pro podnikání. Současný exekuční systém je navíc protiústavní, proti listině práv a svobod a vytváří korupční prostředí.

Černoch (Úsvit-NK): Kdy už se konečně dočkáme skutečné změny exekučního řízení?
Foto: Marek Černoch
Popisek: Marek Černoch

Promluvil jsem na semináři Teritorialita soudních exekutorů, který se konal v Poslanecké sněmovně. Nechci hodnotit své kolegy, práce poslance je jistě velice náročná, ale proč jsem byl dnes jediný člen Ústavně právního výboru, který se tohoto semináře aspoň krátce zúčastnil? Opravdu mě velice mrzí absence mých kolegů.

Na semináři jsem znovu zopakoval nutnost razantní a systémové změny v podobě teritoriality exekutorů! Pouze tento krok, je skutečně jedinou cestou jak dát věci zase do pořádku. Zadlužování české společnosti je obrovský sociální problém. Pod exekucí je dnes každý třetí občan.

Povolání exekutora nemůže být volná živnost a nemůže zde být prostor pro podnikání. V současné situaci, je však zájmem samotných exekutorů mít co nejvíce exekučních řízení a tak se dostáváme k obchodu s lidským neštěstím. Současný exekuční systém je navíc protiústavní, proti listině práv a svobod a vytváří korupční prostředí. Ministerstvo spravedlnosti ale tento problém neřeší, a tak dochází pouze ke kosmetickým změnám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Evropská komise

Já si taky myslím, že by evropská komise, která není volena občany neměla o ničem minimálně zásadním rozhodovat. Opak je ale pravdou. Co s tím hodláte dělat? Je vůbec šance to nějak změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Proč je elektřina v ČR tak drahá?

9:15 Vích (SPD): Proč je elektřina v ČR tak drahá?

Otloukánci od EU i vlastní vlády. Češi, Moravané a Slezané to ale mohou změnit už začátkem října.