Čeřovský (ODS): Kraj vyhlásil dotační programy na podporu tělovýchovy a sportu

10.02.2023 10:46

Podporovat sportovní akce a činnost dětí a mládeže. To je cíl dotačních programů, které vyhlásil v lednu letošního roku Liberecký kraj.

Čeřovský (ODS): Kraj vyhlásil dotační programy na podporu tělovýchovy a sportu
Foto: město Jablonec nad Nisou
Popisek: Jiří Čeřovský

Kdo chce o dotaci požádat, může využít konzultací či seminářů. S radami jsou připraveni pracovníci oddělení mládeže, sportu a zaměstnanosti krajského úřadu, kteří jsou zároveň administrátoři obou programů. 

Anketa

Je správné uvažovat o tom, že čtyřicátníci půjdou do důchodu v 68 letech?

11%
86%
hlasovalo: 21724 lidí

„Žadatelům bych doporučil konzultací využít. Určitě je lepší využít poradenství a metodickou pomoc administrátorů programů než riskovat, že bude celý projekt kvůli špatně napsané žádosti z hodnocení vyřazen,“ uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. „Krajské oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu pořádá dva semináře pro žadatele, kde se zájemci dozví podrobnosti o pravidlech i to, jak sepsat žádost.“ 

Semináře pro žadatele se budou konat v pondělí 13. a ve čtvrtek 16. února vždy od 16 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje (U Jezu 642/2a, Liberec), 3. patro, zasedací místnost č. 326. Na seminář je nutné se přihlásit ZDE.

„Doporučuji žadatelům využít semináře či poradenství od administrátorek projektu. Ony nejlépe vědí, co musí žádost obsahovat, aby byla sepsána správně dle pravidel dotačního programu. Z mého pohledu je tento postup nejjednodušší,“ upřesnil Čeřovský. 

Kraj konkrétně vyhlásil tyto programy: 4.23 Sportovní akce pro rok 2023 a 4.26 Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích. V prvním z nich je k dispozici 4.750.000 korun a ve druhém 17.500.000 korun. Žádat mohou pořadatelé sportovních akcí na území Libereckého kraje v roce 2023 nebo sportovní organizace na pravidelnou celoroční sportovní činnost dětí a mládeže.

Bližší informace k programům jsou ZDE , popřípadě ZDE.

Informace o programech poskytnou po telefonické domluvě dvě pracovnice krajského úřadu – administrátorky programů. O program 4.23 se stará Zita Vlková, jejíž telefonní číslo je 485 226 638 a e-mailová adresa zita.vlkova@kraj-lbc.cz

Kontaktní osobou stran programu 4.26 je Kateřina Kohoutová – telefonní kontakt je 485 226 674 a e-mailový katerina.kohoutova@kraj-lbc.cz. Obě administrátorky zároveň povedou i semináře. 

Žádosti přijímá Krajský úřad Libereckého kraje od 3. do 17. března 2023.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žáček (ODS): Spolupráce bezpečnostních sborů, armády i jednotlivých složek podílejících se na obraně

4:31 Žáček (ODS): Spolupráce bezpečnostních sborů, armády i jednotlivých složek podílejících se na obraně

Předseda výboru pro bezpečnost Pavel Žáček uspořádal v pondělí 29. května konferenci v Poslanecké sn…