Červíček (ODS): Martin měl den zpoždění, přesto už posypové vozy najezdily téměř tisíc kilometrů

14.11.2019 5:35

Do Královéhradeckého kraje dorazila den po svatém Martinovi zima a sněžení si vynutilo první výjezdy sypačů. Silničáři v oblasti Krkonoš a Orlických hor najezdili 960 kilometrů a spotřebovali 40 tun posypových materiálů a 9500 litrů solanky. K žádným komplikacím v dopravě díky nim nedošlo.

Červíček (ODS): Martin měl den zpoždění, přesto už posypové vozy najezdily téměř tisíc kilometrů
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček
reklama

"Před třemi týdny jsme veřejnost informovali, že jsme na nadcházející zimu připraveni, což se nyní potvrdilo. Silničářům chci poděkovat za to, že první okamžiky zimy zvládli na výbornou,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za dopravu a silniční hospodářství.

Vůbec první výjezdy se uskutečnily v úterý 12. 11. v 21 hodin z cestmistrovství Trutnov, Vrchlabí, Hořice a Nová Paka. Silničáři provedli pluhování a posyp vozovek. Druhý den po 3. hodině ranní vyrazili silničáři k údržbě komunikací v Krkonoších a také v Orlických horách, konkrétně v oblasti Orlického Záhoří. Během noci z 12. na 13. listopadu najezdili řidiči ÚDRŽBY SILNIC Královéhradeckého kraje 960 kilometrů a spotřebovali 32 tun soli, 8 tun inertního materiálu a 9 500 litrů solanky.

„Každý rok snižujeme počet v zimě neudržovaných úseků, a tím zvyšujeme bezpečnost na silnicích. Přesto vyzývám řidiče, aby byli na silnicích v nadcházejícím období opatrní a vždy brali ohled na stav vozovky,“ apeluje náměstek Martin Červíček.

Celkem letos silničáři na území Královéhradeckého kraje udržují 3541 kilometrů silnic I., II. a III. třídy. Délka neudržovaných krajských silnic se snížila z 301 kilometrů v roce 2016 na současných 215 kilometrů. Loni stála údržba silnic II. a III. třídy 173 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Pandemie a dvě různé krize

4:31 Filip (KSČM): Pandemie a dvě různé krize

Svět zažil již řadu katastrof, s nynější pandemií poměrně obtížně srovnatelných.