Červíček (ODS): Nové smlouvy s dopravci podepsány, platit začnou v březnu 2021

17.01.2020 13:19 | Zprávy
autor: PV

Královéhradecký kraj uzavřel smlouvy s autobusovými dopravci, kteří budou v letech 2021 až 2031 zajišťovat linkovou dopravu v osmi oblastech regionu. Radní včera schválili dokumenty pro dokončení veřejné soutěže v celkové hodnotě 7,7 miliardy korun. Jedná se o dosud největší zakázku kraje v jeho dvacetileté historii.

Červíček (ODS): Nové smlouvy s dopravci podepsány, platit začnou v březnu 2021
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

„Po třinácti měsících jsme dokončili zásadní soutěž pro celý Královéhradecký kraj a jeho obyvatele. Děkuji všem zainteresovaným, zejména pracovníkům krajského odboru dopravy, kteří mají na tomto úspěchu obrovský podíl a odvedli skvělou práci. Jsem rád, že mohu všem cestujícím oznámit, že nové smlouvy s dopravci jsou podepsány a začnou platit od března 2021, “ shrnul první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Dopravci museli ještě před uzavřením smluv předložit záruční listinu k bankovním zárukám za řádné plnění a také podepsat smlouvu s provozovatelem dopravního systému IDS IREDO. Všichni zúčastnění dopravci tyto podmínky splnili.

V kraji budou od jara 2021 jezdit autobusy pěti společností v těchto oblastech:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.