Budiž nám ale útěchou, nebyl v té nečinnosti sám. Měl tam kolegu, pana Cabrnoha. Ptát se jich na důvody, proč se nesnažili lépe komunikovat s řídícím orgánem pro čerpání fondu (MPSV) by bylo asi také už zbytečné.
I díky jejich neprofesionalitě přichází do Česka o hodně méně financí pro nezaměstnané než do ostatních členských zemí EU. A zde je jeden příklad.
Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci (EFG) financuje projekty na pomoc pracovníkům propuštěným v důsledku globalizace. To znamená např. v případě bankrotu velkého podniku či při přemístění továrny mimo území EU, případně když je v určitém regionu v jednom odvětví propuštěno mnoho lidí najednou.
Také se Vám zdá, že by tento fond mohl být alespoň částečnou pomocí při řešení nezaměstnanosti v případech, kdy v řadě odvětví českého průmyslu došlo k uzavření celých firem? Zcela konkrétními příklady jsou sklárny, výrobny bižuterie, textilky, ale i doly a další a další….
Tento fond je cílen na pracovníky, kteří byli propuštěni v důsledku pokračování celosvětové finanční a hospodářské krize nebo v důsledku změn způsobených globalizací. Zároveň je však cílen i na mladé lidi, kteří nejsou zaměstnáni, nestudují, a nebo se neúčastní odborné přípravy v regionech s vysokou nezaměstnaností mládeže.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ANO