Chabr (TOP 09): Pražské městské firmy našly společnou řeč

16.06.2020 10:45

Firmy vlastněné hlavním městem Prahou - Pražská plynárenská, Pražské vodovody a kanalizace a Pražská vodohospodářská společnost – se s ohledem na společný zájem ve vztahu k ochraně životního prostředí a zlepšení kvality života obyvatel Prahy dohodly pomocí memoranda na vzájemné spolupráci.

Chabr (TOP 09): Pražské městské firmy našly společnou řeč
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Spolupráce se se bude týkat zejména oblasti mobility, úspory emisí a efektivního snížení nákladů. V tomto smyslu budou firmy řešit možnosti společného rozvoje, plánování nákupů a služeb potřebných pro činnost a jejich společné užívání a sdílení.

„Těší mě a oceňuji, že společnosti, v nichž má hlavní město Praha majetkový podíl, se dokážou spojit a spolupracovat na zajímavých a prospěšných projektech. Je to dobrý signál i pro další městské firmy, aby hledaly možnosti vzájemné spolupráce a synergií, které budou prospěšné nejen pro ně samotné, ale i pro město a jeho obyvatele,“ řekl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Ve výsledku si od toho hlavní město slibuje zefektivnění přístupu v oblasti mobility, environmentální politiky a v neposlední řadě je očekáván i pozitivní vliv na skladbu nákladů vztahujících se k otázkám řešení dopravy a nákupu služebních vozidel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Čeká nás demontáž nového stavebního zákona?

12:48 Prokop (ANO): Čeká nás demontáž nového stavebního zákona?

Ačkoli nová koalice ještě nezískala definitivní podobu, mají vyjednávající strany už nyní jasno v to…