Chabr (TOP 09): Teroristické útoky jsou zavrženíhodné a v naší společnosti pro ně není místo

05.11.2020 11:30

Praha vyjadřuje solidaritu rakouským sousedům. Petřínská rozhledna se včera rozsvítila v jejich národních barvách.

Chabr (TOP 09): Teroristické útoky jsou zavrženíhodné a v naší společnosti pro ně není místo
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Petřínská rozhledna se včera v souvislosti s pondělními útoky v centru Vídně rozsvítila do rakouských národních barev. Praha tak vyjádřila podporu rakouské metropoli, kde v pondělí před synagogou v centru města zaútočil sebevražedný útočník a na dalších místech pachatelé stříleli ze samopalů a jiných střelných zbraní.

„Pondělní útoky, které si vyžádaly lidské životy i zraněné, jsou zavrženíhodné a v naší společnosti pro ně není místo. O to víc bychom se v takových okamžicích měli spojit a bránit hodnoty, na kterých je založena evropská civilizace. Hodnoty, mezi něž patří i svoboda vyznání, a to bez obav z jakýchkoliv násilných útoků,“ řekl pražský radní Jan Chabr s tím, že hlavní město Praha v těchto chvílích vyjadřuje Rakousku plnou podporu, kterou včera demonstrovalo rozsvícením rozhledny na vrcholu Petřínských sadů.

Nasvícení této Malostranské dominanty na pokyn pražského magistrátu zajistila městská společnost Technologie hlavního města Prahy. Podle Tomáše Jílka, předsedy představenstva THMP, rozhledna svítí každý den po setmění v bílé barvě. „Pro speciální nasvícení do různých barev je vybavena moderní soustavou LED svítidel. Díky ní můžeme rozhlednu využívat i jako světelný symbol a upozorňovat tak na významná výročí nebo světové události. Přál bych si, abychom v budoucnu rozhlednu z důvodů podobných těm včerejším už nikdy rozsvěcovat nemuseli,“ doplnil Tomáš Jílek.

Petřínská rozhledna svítila například ve francouzských barvách při útoku na redakci Charlie Hebdo a po požáru Notre-Dame, pravidelně září zeleně na irský svátek sv. Patrika, modře zářila letos jako připomínka Dne autistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martínek (Piráti): Dohoda k Turówu musí být výhodná pro občany Libereckého kraje, ne pro oligarchy

17:33 Martínek (Piráti): Dohoda k Turówu musí být výhodná pro občany Libereckého kraje, ne pro oligarchy

Problematikou rozšiřování povrchového dolu Turów v blízkosti českých hranic se zabývám již několik l…