Čunek (KDU-ČSL): Záhada odvolání primáře Trhlíka se objasňuje

16.05.2021 9:15 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k odvolání primáře gynekologicko-porodnického oddělení zlínské nemocnice Martina Trhlíka

Čunek (KDU-ČSL): Záhada odvolání primáře Trhlíka se objasňuje
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Jiří Čunek

Zdá se mi, že záhada odvolání primáře MUDr. Trhlíka se objasňuje. Vyšlo najevo, že ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) MUDr. Michal Filip se dohodl se soukromou italskou firmou vyrábějící operační roboty, že jejich pracoviště navštíví a zařízení prohlédnou. Zajímavé je, že soukromé letadlo na cestu do Milána poskytla italská firma ve spolupráci s českým distributorem. Na cestu sebou ředitel KNTB vybral primáře chirurgie, urologie a gynekologie.

MUDr. Trhlík jet musel, protože jediný má znalost a zkušenost s operacemi. Ten se po návštěvě vyjádřil jasně. Přístroj je nevhodný pro KNTB a nedosahuje kvalit nejpoužívanějšího operačního systému da Vinci, se kterým je v ČR zkušenost. Po tomto vyjádření, aniž by byl předtím upozorněn, letěl. Tedy dostal výpověď.

Apropo! V KNTB po odchodu vynikajícího operatéra primáře urologie MUDr. Grepla a po propuštění MUDr. Trhlíka není nikdo, kdo by s operačním robotem dokázal operovat. O lékaře Grepla a Trhlíka se nebojím. Šáhnou po nich rádi jinde. MUDr. Grepl je dnes přednostou urologie ve FN Ostrava. Jejich jedinou nevýhodou je, že nejsou členy ANO, jako ředitel nemocnice, ani v odborech, jak by si přála sociální demokracie. Bohužel pro ně jsou apolitičtí!

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profant (Piráti): Spoléhat na rozdělování dotací není efektivní

14:49 Profant (Piráti): Spoléhat na rozdělování dotací není efektivní

Komentář na facebookovém profilu k výraznějšímu oddělení státní správy a samosprávy obcí