Curylo (KDU-ČSL): Filmaři mají v Moravskoslezském kraji skvělé podmínky pro tvorbu

11.10.2021 17:36 | Zprávy
autor: PV

Moravskoslezský kraj opět nabízí filmařům příspěvek na jejich tvorbu. Produkce si budou moci požádat o sto tisíc až dva miliony korun.

Curylo (KDU-ČSL): Filmaři mají v Moravskoslezském kraji skvělé podmínky pro tvorbu
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Celkový obnos, který kraj mezi filmaře rozdělí, určí až rozpočet na rok 2022. Navrženo je 7 a půl milionu korun, což je o polovinu více než předloni, kdy kraj produkcím rozdělil celkem 5 milionů. 

„Našemu kraji zájem filmařů rozhodně pomáhá. Příchozí produkce podporují místní ekonomiku, zvyšují prestiž našeho regionu i jeho atraktivitu. Proto budeme rádi, když si nás produkce budou vybírat pro natáčení filmů co nejčastěji. Dotační program má samozřejmě řadu podmínek, těmi nejzásadnějšími je rozsah využití místních lokací a služeb, počet natáčecích dnů v regionu, propojení projektu s Moravskoslezským krajem a jeho propagační potenciál,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo a doplnil, že krajské peníze mohou pokrýt maximálně polovinu uznatelných nákladů projektu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Milan Krajča byl položen dotaz

Lítost nad Íránčany

Vy opravdu litujete diktátory a teroristy, kteří zabili svými teroristickými útoky stovky ne-li tisíce lidí? Režim, který neuznává základní lidská práva? Za co je litujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodová (Piráti): Řada rodičů vůbec neví, na co mají nárok

17:17 Svobodová (Piráti): Řada rodičů vůbec neví, na co mají nárok

Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. března 2026 k zákonu o pojistném na sociální zabezp…