David (SPD): Francii hrozí „občanská válka“

30.06.2024 10:21 | Monitoring

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k situaci ve Francii

David (SPD): Francii hrozí „občanská válka“
Foto: Archiv Ivana Davida
Popisek: Ivan David

Francouzský prezident varoval, že vítězství krajní levice nebo krajní pravice v nadcházejících parlamentních volbách by mohlo vést k vnitřnímu ozbrojenému konfliktu v zemi. Nadcházející parlamentní volby ve Francii by mohly vést k občanské válce, pokud se k moci dostanou strany krajní levice nebo krajní pravice. Prezident Emmanuel Macron před tím varoval. Zdůraznil, že jen jeho centristická vládní koalice by takovému scénáři mohla zabránit. (Ejhle, spasitel.)

V pondělním rozhovoru pro podcast Generation Do It Yourself Macron řekl, že jak pravicová strana Rassemblement National, tak levicová strana La France Insoumise provádějí rozdělující politiku, která podněcuje napětí. První kolo voleb se uskuteční v neděli a druhé kolo je naplánováno na 7. července.

Macron označil opoziční strany za extremistické a tvrdil, že jejich rétorika povede k dalším konfliktům. "Když máte dost a každodenní život je těžký, můžete mít sklon volit extrémy, které mají rychlejší řešení. Ale řešením nikdy nebude odmítat ostatní."

Francouzský prezident rozpustil parlament a vypsal nové volby na začátku června poté, co strana Rassemblement National porazila jeho vládní koalici ve volbách do Evropského parlamentu. Slíbil, že zůstane ve funkci až do konce svého pětiletého funkčního období v roce 2027, ale opozicí ovládaný zákonodárný sbor a vláda by dramaticky posunuly rovnováhu sil v Paříži.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Petr Sadovský byl položen dotaz

Co přesně myslíte tou odpovědností?

A jak a koho chcete přimět k odpovědnosti za bitcoinovou kauzu? A konkrétně k Blažkovi, myslíte, že jeho odstoupením se ze všeho vyvinil? Neměl by na něj někdo podat trestní oznámení? Máte to v plánu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nejen Francii hrozí občanská válka, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFilipes , 30.06.2024 11:06:54
Občanská válka už hrozí více či méně většině zemí "demokratického " Západu a jejich novodobým koloniím. Dluhy jsou nesplatitelné a stále rostou, zdroje na drahý provoz stále více chybí, příkopy mezi nejbohatšími a zbytkem společnosti se dramaticky prohlubují, intriky na globální šachovnici západním světovládcům stále více a častěji nevycházejí podle jejich záměrů, ekonomická, politická a vojenská síla Západu dlouhodobě klesá atd. Příčiny tohoto stavu spatřuji v následujícím: 1. Rusko se nedalo Západem zničit a vykrást, 2. chamtivost západních "elit" udělala z Číny továrnu světa a také budoucí banku světa, zatímco ze západních zemí se stále více stávají jen konzumenti na dluh, 3. důvěryhodnost pokryteckých a intrikánských západních politiků, institucí a médií se dostává do záporných hodnot, 4. namyšlení majitelé Západu poněkud zamrzli v minulosti, zatímco okolní svět se dal do rychlého pohybu, 5. dolar jako světová rezervní měna to má již hodně nahnuté, 6. veskrze idiotská politika hlavních vůdců Západu, kteří jsou jen loutkami těch nejbohatších.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Nováková (KDU-ČSL): Tady je pár věcí, které se díky mně podařily

22:33 Nováková (KDU-ČSL): Tady je pár věcí, které se díky mně podařily

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k čtyřleté práci v Poslanecké sněmovně.