David (SPD): Premiér Slovenska se zavázal obnovit vztahy s Ruskem

07.10.2024 8:02 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice Roberta Fica vůči Rusku.

David (SPD): Premiér Slovenska se zavázal obnovit vztahy s Ruskem
Foto: Archiv Ivana Davida
Popisek: Ivan David

Premiér Slovenska se zavázal obnovit vztahy s Ruskem.

EU potřebuje Moskvu a naopak, řekl Robert Fico na tiskové konferenci

Slovenský premiér Robert Fico slíbil, že po skončení bojů mezi Ruskem a Ukrajinou udělá vše pro obnovení vztahů s Moskvou.

Od loňského návratu k moci Fico zastavil dodávky zbraní z Bratislavy do Kyjeva a soustavně vyzývá k diplomatickému řešení konfliktu. V květnu 60letý premiér přežil pokus o atentát, kdy na něj proukrajinský aktivista vypálil několik výstřelů. Přestože byl vážně zraněn, zotavil se a do dvou měsíců byl zpět v práci.

"Pokud válka skončí během mandátu této vlády, udělám vše pro obnovení ekonomických a standardních vztahů s Ruskem," prohlásil Fico na čtvrteční tiskové konferenci. Jeho vláda má stát v čele země až do roku 2027.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil: Profesionální politruk v čele se hlasitě chvástá

8:19 Zahradil: Profesionální politruk v čele se hlasitě chvástá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zastavení podpory neziskové organizace Evropské hod…