Dolínek (ČSSD): Havarijní stav střechy hlavního nádraží je ostudou Prahy

07.03.2020 9:10

Havarijní stav střechy nad novou odbavovací halou pražského hlavního nádraží je ostudou města, kterou je třeba napravit, vyzývá pražská sociální demokracie.

Dolínek (ČSSD): Havarijní stav střechy hlavního nádraží je ostudou Prahy
Foto: Praha.eu
Popisek: Petr Dolínek (ČSSD)

Poslanec Petr Dolínek proto již oslovil primátora Zdeňka Hřiba s výzvou, aby se zástupci města urychleně zabývali projektem Správy železnic (dříve Správa železniční a dopravní cesty). Ten v současnosti leží na magistrátu bez povšimnutí.

„Není žádným tajemstvím, že části stropu nad odbavovací halou jsou ve velmi špatném stavu. Do haly mimo jiné zatéká a řešení v podobě nádob zachycujících vodu na zemi rozhodně není řešením dlouhodobým,“ uvedl Petr Dolínek. Ten byl Správou železnic seznámen s projektem, který má za cíl střechu opravit a proměnit stávající parkoviště, které je na ní umístěno, v klidovou zónu.

„Současné parkoviště není vzhledem k blízkému parkovacímu domu Parking centrum vedle Státní opery nikterak nezbytné. Navíc se jedná o souvislou monolitní asfaltovou plochu, která zejména v letních měsících pouze ‚přispívá‘ ke zvyšování teploty v centru Prahy,“ připomněl Dolínek negativní vliv parkoviště. Vedle klidové zóny se zelení se v projektu počítá také s umístěním prostoru pro vykládku dálkových autobusů.

Tento projekt mají již několik měsíců k dispozici i pražští radní. Dosud se jím ale aktivně nezabývali a možnost proměny střechy je tak na mrtvém bodě. „Oslovil jsem pražského primátora, pana Hřiba, a vyzval jsem ho, aby město v této věci začalo konat. Je zcela nepřijatelné, aby tento ostudný hlavního nádraží přetrvával i nadále,“ dodal poslanec Dolínek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marian Dancso - profil

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Kombinace dopadů asociální politiky a manažerské neschopnosti

16:02 Fiala (SPD): Kombinace dopadů asociální politiky a manažerské neschopnosti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k personálním problémům úřadů práce