Dudíková (KDU-ČSL): Komu vadí zeleň?

25.09.2022 20:14 | Komentář

Řečeno slovy klasika české literatury Bohumila Hrabala – „neuvěřitelné se stalo skutkem“. V době, kdy bojujeme s globálním oteplováním, kdy celá společnost i jednotlivá města přijímají adaptační strategii na změny klimatu, kdy stále sílí volání po zachování alespoň zbytků zeleně v lidských sídlech, se najde někdo, komu zeleň vadí.

Dudíková (KDU-ČSL): Komu vadí zeleň?
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Nevěříte? Bohužel, není to Apríl ani Silvestr, ale smutná pravda. O to smutnější, že tím „někým“ není nikdo jiný, než vážená instituce – Národní památkový ústav v Telči.

Už možná tušíte, že řeč bude o druhém největším městě Vysočiny, o Třebíči. Rozsáhlá revitalizace zdejšího Karlova náměstí se pomalu chýlí ke konci. Jedno z největších náměstí v České republice tak brzy začne sloužit svým občanům v celé své kráse. Ve snaze oživit centrum a co nejvíce zpříjemnit pobyt lidí na něm zde město vysadilo, oproti původnímu plánu, o deset stromů navíc. Dobrá zpráva? Omyl! Tento „prohřešek“ nejen že slovutným památkářům vadil, ale na jejich podnět má připravit Třebíč o tři čtvrtě milionovou dotaci z Ministerstva kultury na regeneraci objektů v památkové zóně města. A zdůvodnění tohoto verdiktu? Není prý historicky doloženo, že zde v minulosti tolik stromů bylo. Dolní stranu náměstí, za jehož historický ráz památkáři tak usilovně bojují, protíná silnice s asfaltovým povrchem.

Nemohu se ubránit otázce: Kde našel památkový ústav doklad, že zde v minulosti asfaltová vozovka byla?

Marie Dudíková (KDU-ČSL), zastupitelka Kraje Vysočina

Zdroj.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Josef Středula byl položen dotaz

Levice

Proč se podle vás v poslední době nedaří levici? Třeba ČSSD je úplně ze hry a vám jako levicovému kandidátovi na prezidenta také průzkumy nedávají moc velkou šanci. A považujete ANO za levicovou stranu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

18:45 Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

Se závěrem roku přichází bilancování, a v oblasti Ministerstva obrany se není moc čím chlubit.