Dvouletý (Soukromníci): ÚOHS zakázal kraji podepsat smlouvu s projektantem nové nemocnice

23.05.2020 20:59

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže stran projektanta nové nemocnice v Malenovicích.

Dvouletý (Soukromníci): ÚOHS zakázal kraji podepsat smlouvu s projektantem nové nemocnice
Foto: Michal Pavlásek
Popisek: Ing. Michal Dvouletý, krajský předseda strany Soukromníků a zastupitel Zlínského kraje
reklama

Vítám rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zakázal Zlínský kraj uzavřít smlouvu na projektanta nové nemocnice v Malenovicích.

Již na začátku května jsem na krajském zastupitelstvu upozornil na to, že zakázka na projektanta je podle mnoha architektonických a projekčních firem diskriminační. Dokonce zde existuje podezření, že celé výběrové řízení je jen zástěrka a jeho podmínky jsou připraveny tak, aby je mohl splnit již předem určený uchazeč. Proto jsem požadoval, aby bylo výběrové řízení ihned zastaveno.

Přestože mne „koalice nové nemocnice“ přehlasovala, dva dny poté zasáhl ÚHOS, který vydal předběžné opatření a zakázal hejtmanství uzavřít smlouvu s vybraným projektantem. Je tak zřejmé, že pochybnosti o celém výběrovém řízení jsou přinejmenším oprávněné a vyžadují podrobné a zodpovědné zkoumání úřadu.

Ing. Michal Dvouletý

  • Soukromníci
  • Krajský předseda strany Soukromníků
  • krajský zastupitel

Je zvláštní, že přestože hejtman o rozhodnutí ÚOHS musel vědět, ještě před pár dny tvrdil, že projektant je již vybraný a pouze čeká na jeho formální schválení v krajské radě. Opět další lež? Nebo jen snaha zakrýt jeden průšvih za druhým, který je spojený s drakonickým prosazováním nové nemocnice? A není těch průšvihů přeci už příliš? Nejdříve Ministerstvo vnitra, teď Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, a co přijde příště?

Je zřejmé, že lidovecké vedení Zlínského kraje selhalo. Ze svého volebního programu nesplnilo za čtyři roky téměř nic, místo toho strhlo veškerou pozornost na snahu prosadit výstavbu nové nemocnice, která je vlastně jen obrovskou předvolební kampaní Jiřího Čunka a jeho spojenců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Doubrava: Jednání Čínského národního lidového kongresu

16:41 Senátor Doubrava: Jednání Čínského národního lidového kongresu

Jediné, co většina novinářů vnímá, je že kongres schválí pro Hongkong nový bezpečnostní zákon v reak…