Europoslanec Zdechovský: O dítě se mají starat oba rodiče. Realita je často jiná

02.04.2016 16:10 | Zprávy

V pátek 8. dubna se v Poslanecké sněmovně PČR (zasedací místnost č. 205, Sněmovní 1, Praha) od 9 hodin uskuteční seminář na téma Rovnost a společná rodičovská odpovědnost: role otců.

Europoslanec Zdechovský: O dítě se mají starat oba rodiče. Realita je často jiná
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Seminář představí rezoluci Rady Evropy 2079 a s ní spojené výzvy týkající se legislativy, změn výkonu profesí účastnících se opatrovnického řízení a především přístupu k právům a zájmu dítěte v rodičovském konfliktu.

„Odpovědnost vůči svým dětem mají oba rodiče. Realita je často taková, že v případě rodičovských sporů jsou otcové upozaděni. Musí čelit překážkám, které vyplývají ze zákonů, z praktických postupů úřadů a zažitých předsudků a které mají za následek, že otec je v důsledku připraven o možnost udržovat se svými dětmi trvalý vztah,“ popisuje závažnost situace v celé Evropské unii europoslanec Tomáš Zdechovský.

Rezoluce Rady Evropy týkající se právě společné rodičovské odpovědnosti a role otců doporučuje členským státům zavést či upravit opatření, aby do výchovy dětí byli zapojeni oba rodiče. O rezoluci, Cochemské praxi, roli otců v české společnosti a také právních úpravách týkajících se České republiky budou hovořit na semináři odborníci z této oblasti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: Hnutí ANO už po 8 z 10 pokusů neuspělo

6:07 Ministr Kupka: Hnutí ANO už po 8 z 10 pokusů neuspělo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu na důchodovou reformou.