Fiala (ODS): Budeme iniciovat svolání mimořádné schůze Sněmovny ke kauze Čapí hnízdo

11.03.2016 18:58 | Zprávy
autor: PV

Chování Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky v kauze Čapí hnízdo je skandální. Vláda čelí největšímu problému od svého vzniku, ale jak premiér, tak ministr financí dělají, že se jich to netýká.

Fiala (ODS): Budeme iniciovat svolání mimořádné schůze Sněmovny ke kauze Čapí hnízdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Již více než týden požadujeme, aby premiér k celé kauze zaujal jasný postoj. Odpovědí je pouze mlčení či mlžení. Premiér nemůže dělat, že se ho kauza Andreje Babiše netýká. Týká, protože to je Bohuslav Sobotka, který s ním vytvořil vládu a je to také on, kdo za vládu a její jednotlivé členy jako premiér nese odpovědnost. Jestliže existuje tak závažné podezření týkají se vicepremiéra a ministra financí, musí premiér jednat.

Vadí nám nejen to, že Andrej Babiš lhal, když tvrdil, že audity Čapího hnízda neshledaly žádné pochybení, ale především to, že zde existuje vážné podezření, že pan vicepremiér podváděl se svou firmou, aby mohla dostat dotace určené pro malé a střední podnikatele ze středních Čech. Převedl její vlastnictví na anonymní akcionáře, což vždy u jiných kritizoval, získal dotaci určenou pro malé a střední podnikatele, a poté ji znovu zařadil do svého holdingu. Objekt Čapího hnízda je jeho honosnou víkendovou rezidencí, která je však postavena z peněz, které měly sloužit úplně k jinému účelu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.