Fiala (ODS): Myslím si, že si vláda trošku protiřečí

26.03.2020 19:00

Komentář k jednání předsedů stran s premiérem ČR

Fiala (ODS): Myslím si, že si vláda trošku protiřečí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

Jednání předsedů stran s premiérem a některými členy vlády bylo o něco věcnější než minule. Bavili jsme se mimo jiné o ekonomických opatřeních, která vláda chystá. Jsem rád, že se ministři nechali inspirovat alespoň v některých věcech naším ekonomickým balíčkem, který jsme předložili už před týdnem, např. v případě dávky pro OSVČ postižené vládními opatřeními. Vláda plánuje vyplácet 15 000 Kč měsíčně, my jsme přesvědčeni, že ta částka by měla být kolem 30 000 Kč. Aspoň v tomto případě se vláda vydala správným směrem a my se budeme snažit v Poslanecké sněmovně ten návrh nejenom podpořit, ale také vylepšit.

Na otázku ohledně odškodňování podnikatelů jsme bohužel uspokojivou odpověď nedostali. Myslím si, že si vláda tady trošku protiřečí a že se k tomu bude muset v příštích dnech postavit čelem a vysvětlit veřejnosti, jak to je a proč došlo ke změně způsobu, jakým vláda přijímá restriktivní rozhodnutí.

Za ODS říkám, že pro nás je hrozně důležité, aby lidé dokázali i ekonomicky přežít tyto těžké časy, aby se neocitli živnostníci na ulici, aby nekrachovaly zdravé a prosperující firmy, a proto podpoříme všechna opatření, která jdou tímto směrem – aby lidé měli dostatek peněz, aby si mohli poradit s problémy, které na ně přicházejí.

Budeme se snažit ty věci vylepšit, budeme o tom ještě jednat s vládou a uděláme vše pro to, abychom si s krizí kolem nemoci Covid-19 co nejlépe poradili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): V Evropské komisi někdo hodně přestřelil

7:32 Udženija (ODS): V Evropské komisi někdo hodně přestřelil

Komentář na facebookovém profilu ke kritice Evropské komise kvůli uzavření hranic pro vývoz respirát…