Fiala (ODS): Odstartovali jsme změnu. ODS v krajích výrazně posílila

06.10.2020 10:46 | Zprávy

Občanští demokraté získali společně s partnery v krajských volbách 114 mandátů, což je o 50 % více, než ve stejných volbách v roce 2016.

Fiala (ODS): Odstartovali jsme změnu. ODS v krajích výrazně posílila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

V rámci všech krajů obdrželi občanští demokraté a jejich partneři od voličů 411 825 hlasů, tedy o 72 % více, než před čtyřmi lety. V celorepublikovém průměru dosáhli 14,87 %, což je řadí na druhou pozici za hnutí ANO, jehož náskok ODS opět v těchto volbách stáhla. Podle předsedy ODS dokazuje tento volební úspěch, že je změna ve sněmovních volbách možná.

„V jednom kraji jsme vyhráli, v několika dalších skončili na ‚stupních vítězů ‘. ODS ve volbách posílila, za což děkuji všem voličům, kteří nám dali důvěru. Do druhého kola senátních voleb postoupilo 10 kandidátů ODS a 6 dalších, které podporujeme. Je před námi druhé kolo, ve kterém, věřím, obhájíme pozici nejsilnější politické strany v Senátu,“ říká předseda ODS Petr Fiala, který zároveň vyzval voliče, aby šli volit ve druhém kole senátních voleb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Hodnocení světových lídrů

Dobrý den, mohu se zeptat, jak, kdo a podle čeho hodnotí světové lídry? Podle mě se do nedá moc porovnávat nebo si nedokážu představit, na základě čeho jsou porovnáváni? Ptám se vás, protože vy jste jakýsi průzkum vytáhl, tak předpokládám, že o něm víte více. Já se přiznám, že mu nerozumím. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Zelení): Filip Turek je výsměch

23:08 Svárovská (Zelení): Filip Turek je výsměch

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k oslavám výročí 17. listopadu