Fiala (SPD): Paní Ajša je skutečným symbolem odvahy

13.08.2019 7:37

Komentář na facebookovém profilu k situaci v Sýrii.

Fiala (SPD): Paní Ajša je skutečným symbolem odvahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala

V Sýrii byla zahájena před několika dny velká ofenzíva Asadovy syrské armády proti islamistům na severu Sýrie v provincii Idlíb. Ofenzívy se účastní syrská armáda podporovaná ruským letectvem a ruskými speciálními silami. Islamisté jsou zde moderně vyzbrojeni, mají obranu budovanou několik let včetně rozsáhlého systému podzemních tunelů.

V posledních dnech také došlo k několika pokusům o útok na ruskou leteckou základnu pomocí raket a bezpilotních dronů. Islamisté široce používají sebevražedné útoky s pomocí těžce obrněných vozidel naložených velkým množstvím trhavin, kdy se snaží proniknou do sestavy útočících vojsk a odpálit nálož mezi vládními vojáky a technikou. Některá města a vesnice brání islamisté doslova do posledního muže.

Ofenzíva se přesto vyvíjí úspěšně a vládní síly postupují. Zásluhu na tom má nepochybně mimořádně účinná podpora ruského letectva. Rusové provádí až 70 náletů denně a vedou trvalý průzkum bojiště a zjišťování cílů.V oblasti obsazené islamisty působí česká ,,neziskovka“ Člověk v tísni, takže se nepochybně dočkáme v našich médiích informací o obětech, „nelidských ruských náletů“. Naštěstí už víme dobře, kdo je kdo v této válce.

Na konec jedno blahopřání do Sýrie. Manželka prezidenta Asada Ajša úspěšně ukončila onkologickou léčbu. Její nemoc byla nepochybně důsledkem stresu a vyčerpání. Paní Ajša ani v nejkritičtější době, kdy se bojovalo v Damašku, neopustila Sýrii, a je skutečným symbolem odvahy, s jakou Sýrie bojuje proti islamistické intervenci podporované ze zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Dámy a pánové jsou minulostí

12:17 Senátor Valenta: Dámy a pánové jsou minulostí

Komentář na facebookovém profilu k změnám oslovování v duchu genderových teorií